Práce v realitách – bez čeho se neobejde začínající makléř?

Inzerce, 24.8.2021

Chcete se stát realitním makléřem? Víme, co všechno budete pro nastartování kariéry snů potřebovat, a to nejen po legislativní stránce.

Práce úspěšného realitního makléře v sobě spojuje svobodu s finanční nezávislostí. Abyste se však úspěšným „realiťákem“ stali, musíte překonat spoustu překážek. Snahu o nastartování kariéry v oblasti realit vzdá v prvním celých 90 % lidí!

Jedním z důvodů je i to, že si lidé práci realitního makléře idealizují a nevidí vše, co za úspěchem v této profesi spočívá. Dneska se ve spolupráci s realitní společností Keller Williams podíváme na to, co všechno začínající realitní makléři potřebují.

Realitní makléř z pohledu legislativy

Abyste se mohli vůbec začít věnovat obchodu s realitami, musíte splnit jednu z podmínek, které realitním makléřům ukládá stát.

Co budete potřebovat?

  • Tříletou praxe v realitách společně se zkouškou odborné způsobilosti.
  • Magisterský titul v ekonomickém, stavebním, právním či podobném oboru.
  • Bakalářský titul společně s praxí v oboru a absolvováním mezinárodně uznávaného kurzu dle § 60a zákona č. 111/1998 Sb. se zaměřením na nemovitosti organizovaného na státem akreditovaném ústavu.
  • Poslední možnost je složení zkoušky odborné způsobilosti.

Až po splnění jedné z této podmínek můžete získat živnostenský list v oblasti zprostředkování prodeje nemovitostí. Rozhodně se však nejedná o jedinou věc, kterou budete potřebovat k nastartování úspěšné kariéry.

Bez čeho se začínající makléř skutečně neobejde

Základem kariéry v nemovitostech je dostatečná finanční rezerva. To samozřejmě platí pro každé podnikání. V realitách je však potřeba počítat s několika měsíci bez příjmů a k tomu, aby se situace obrátila, budete muset investovat do vybavení i do marketingu.

Nejprve budete muset zviditelnit sebe a získat prvního klienta. Se získáním prvního klienta se však pojí další výdaje na propagaci jeho nemovitosti… K tomu všemu také nesmíme samozřejmě zapomínat ani na jídlo, nájem, telefon a další výdaje, které na prodej vaší první nemovitosti nepočkají.

Nezapomínejte však ani na nákup vybavení.

Realitní makléř se mimo základního vybavení neobejde bez vlastního zázemí v podobě kanceláře. Pokud začínáte bez podpory větší společnosti, budete potřebovat také kvalitní foťák a finance na kvalitního právníka, který vám připraví veškeré potřebné smlouvy.

Pokud se chcete dozvědět o práci makléře skutečně vše, přečtěte si článek Jak se stát úspěšným makléřem na webových stránkách realitní společnosti Keller Williams.Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tipy a triky