Kouzlení s obklady z přírodního kamene

Originalita rustikálního vzhledu přírodního kamene podtrhne nevšední přitažlivost jak venkovního prostoru, tak i interiéru. Velkou předností tohoto neokoukaného obkladu je všestrannost jeho využití. Kde všude a jak nejlépe s ním pracovat, poradí odbornice z Hornbachu.

Máte v úmyslu renovovat fasádu domu, či rekonstruovat kuchyň nebo koupelnu? Chystáte se upravit vzhled okolí bazénu či obložení zdí kolem krbu? Jednou z možností, jak se bravurně vypořádat s uvedenými venkovními i interiérovými úpravami, je využití obkladu z přírodního kamene. „Jeho obliba neustále roste, protože se jedná o druh obkladu, který působí originálně, luxusně a zároveň velmi přirozeně,“ uvádí Adéla Kadlečíková, odbornice z oddělení obkladů v projektových marketech Hornbach, a upozorňuje: „Pokud se pro obklady z přírodního kamene rozhodnete, mějte na paměti, že se jedná o savý materiál.  Abyste jej mohli udržovat v čistotě, neobejdete se tedy bez vrstvy laku a impregnace z přírodního oleje.“ To s sebou sice přináší větší výdaje, ale výsledný efekt za to opravdu stojí.

Švihák lázeňský

Možná máte obklady z přírodního kamene spojené především s krby a obývacími pokoji, ale dnes zdobí také stále více koupelen. Skvěle se vyjímají jako solitér na samostatných panelech či částech zdí oddělujících jednotlivé zóny v prostoru, ale například i jako kompletní obložení vany. Pro příznivce přírodního vzhledu je ideální kombinace dřeva a přírodního kamene, který pak může sloužit i coby jednolité obložení.

Nemusíte se ho vzdávat ani u koupelen meších rozměrů. „U prostorově skromnějších koupelen lze zvolit pouze ozvláštnění interiéru pomocí obkladových pásků. Obložená plocha pak působí daleko přirozeněji a příjemněji. Obkladové pásky z přírodního kamene je však nezbytné napustit ochranným voskem, který jim dodá nejen odolnost, ale i šmrnc,“ radí Adéla Kadlečíková z Hornbachu.

Přítomnost vody přírodnímu kameni opravdu sluší, a to nejen v koupelně, ale i u bazénu. Ať už se jedná o krytý bazén, který se nachází v domě, nebo o bazén na zahradě či terase, obložení z přírodního kamene jeho vzhledu propůjčí nádech antické sofistikovanosti a rafinovanosti. Kámen totiž ve spojení s živly jako jsou voda nebo oheň doslova ožívá.

Kámen, kuchyň, království

Přirozenost, originalita a luxus už nejsou pouze výsadou králů. Obkladový kámen za kuchyňskou linku je možné pořídit tak dokonale opracovaný, že nebude vyžadovat složitější údržbu. Stupeň opracování závisí pouze na vaší volbě. Nevýhodou je vyšší cena. „V případě, že máte napjatý rozpočet, i zde lze efektně kouzlit s obkladovými pásky z přírodního kamene. Dají se z nich dělat dekorativní stěny nebo obklady barů a pultů, a jsou výrazně odolnější než klasická stěna nebo tapeta,“ vysvětluje Adéla Kadlečíková z Hornbachu. Kámen má do kuchyně mimořádně dobré vlastnosti – je tvrdý a velmi odolný vůči teplotě.

Krb a kámen

Pro ty, jež přemýšlí nad tím, jak oživit interiér kolem krbu, ale přitom nechat krb přirozeně vyniknout, se nabízí jedinečné řešení v podobě obkladových pásků z přírodního kamene. Živelnost ohně a žáru sálajícího z krbu dokonale podtrhne přímý protiklad věčného klidu a stálosti kamene. Celkový design prostoru tak nabude dalšího rozměru a pobyt v místnosti se stane neopakovatelným zážitkem.

Elegantní fasáda

Venkovní prostředí je pro kamenné obložení tím nejpřirozenějším. V případě renovace fasády, jsou proto obklady nebo obkladové pásky velmi vyhledávaným řešením. Obkladové pásky často zdobí venkovní podezdívku domu, a odkazují tak k tradicím a základům stavitelství. „I když se na první pohled může zdát, že fasádní obklady a obkladové pásky jsou z přírodního kamene nebo cihloviny, ve skutečnosti tomu tak být nemusí. Většinou se totiž vyrábějí z různých typů betonu, plastů nebo jiných syntetických materiálů,“ uzavírá Adéla Kadlečíková z produktových marketů Hornbach.

 

Hornbach

Společnost HORNBACH je nezávislá, rodinná společnost, založená v roce 1877 a jako jediná v segmentu stavebních marketů má za sebou historii sahající přes šest generací. Společnost v současné době provozuje 158 stavebních a zahradních marketů v devíti evropských zemích, z toho 10 v České republice.

Koncept prodeje a sortiment výrobků jsou plně orientovány na potřeby zákazníků, kteří realizují své projekty, a také na profesionály. HORNBACH svým zákazníkům zaručuje trvale nízké ceny a zajišťuje si tak prvenství ve svém oboru. Četné nezávislé testy a studie potvrzují vysokou kvalitu poskytovaného poradenství a také výborný servis.

Společnost Hornbach je průkopníkem v oboru, neboť právě ona otevřela první kombinovaný stavební a zahradní market (1968), první velkoplošný „stavební hobby market“ (1980) a první stavební market s integrovaným Drive-in centrem (2003). Těmito kroky opakovaně dokládá svou schopnost inovovat. HORNBACH je několik desítek let významným zaměstnavatelem, v současné době se na úspěchu firmy podílí přibližně 20 000 zaměstnanců, z toho více než 1 500 v České republice.

Více informací na: www.hornbach.czNázory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Interiéry, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Interiéry