Při aranžování řezaných i suchých květin a rostlin pomůže kenzan

Můžete dát prostor vlastní kreativitě

Kenzan je speciální aranžérský podstavec, který udrží květiny tak, jak je naaranžujete. Kenzan se stane tím nejšikovnějším pomocníkem na aranžování vašich sušených i řezaných rostlin. V souvislosti s aktuálními trendy Japandi a minimalismu o něm ještě mnoho uslyšíte, je přesvědčená Lenka Hrubá, zakladatelka Zahrady na niti. 

Jak to funguje?

Kenzan je vyrobený ze slitiny cínu a olova, jeho hroty jsou nerezové. Kenzan můžete postavit kamkoliv a na hrot napíchnout rostliny. Můžete do něj nasadit suché i živé květiny, protože se do něj dá snadno nalít voda a tím květinám zajistit péči. Takto připravený kenzan se pak umisťuje na talíř, do květináče nebo vázy. Jeho hroty jsou přitom natolik ostré, že udrží i houževnaté větve, takže vám stačí vyrazit na procházku, posbírat přírodniny, které se vám líbí a pak už můžete dát prostor vlastní kreativitě. S kenzanem vytvoříte hustou i téměř horizontální kytici a pomůže vám tak docílit i netradičních variací rostlin, které váš interiér oživí a stanou se předmětem dotazů mnoha návštěv. 

Japonsko i Skandinávie u vás doma

Kenzany se nejprve začaly používat v Japonsku pro techniku aranžování květin, které se říká ikebana. Jedná se o techniku s dlouhou tradicí, která vychází z buddhismu a představuje komplikovaný systém pravidel, která by se při aranžování květin měla dodržovat. Každý centimetr i stupeň naklonění květiny je pro Japonce důležitý. Západní svět si z tohoto způsobu však bere pouze to nejpraktičtější, čímž je právě kenzan.

Nastupujícím trendem v interiérovém designu je Japandi – spojení skandinávského a japonského designu. Na první pohled odlišné perspektivy totiž mají společný minimalismus, smysl pro detail i úctu k přírodě. A právě kenzan je doplňkem, který váš interiér ozvláštní, ale zachová řád, smysl a jednoduchost. 
Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Interiéry, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Interiéry