Současné trendy ve sprchových koutech

Říká se, že sprchové zástěny jsou dnes už populárnější než vany. Hlavním důvodem, proč se těší takové oblibě, je úspora času – namočit, namydlit, opláchnout a ven. Toužíte po koupelně, která bude splňovat všechny vaše požadavky, a stojíte před rozhodnutím, zda pořídit sprchový box nebo kout? Marcela Bínová, specialistka z oddělení koupelen a sanity v projektových marketech Hornbach prozradí, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými typy koupelnového vybavení i které trendy nyní vládnou. Rovněž poskytne pár dobrých rad, jak postupovat při výběru.

Sprchový kout

Je to praktické a cenově poměrně dostupné řešení i do malých koupelen. Dobře zvolený sprchový kout se může stát srdcem celého prostoru koupelny. Když si vyberete chytře, bude působit elegantním dojmem a interiéru vtiskne luxusní ráz. „Rozhodně je z čeho vybírat. Vyrábějí se v různých provedeních a v nabídce jsou rohové, čtvercové i obdélníkové varianty s nepřeberným množstvím šířek, výšek a dveří. Dekor skel lze volit přesně podle vašich představ, a může tak plnit praktickou a dekorační funkci, a zároveň důmyslně vytvořit intimní zónu,“ vysvětluje odbornice z Hornbachu a dodává: „Když si chcete lépe naplánovat sprchovací prostor, chytrým řešením je například online konfigurátor sprchových koutů na webu Hornbachu. Stačí zadat potřebné parametry a plánovač vám pomůže vybrat tu pravou sprchu přímo pro vaši koupelnu.“ Sprchová zástěna se nejčastěji vyrábí z bezpečnostního skla. Sprchový kout jde pořídit i jako set se sprchovou vaničkou.

Stylový vzhled nebo oblíbená klasika

Pokud upřednostňujete odlehčený moderní design, vyberte si bezrámovou konstrukci složenou pouze z bezpečnostních skel a pantů nebo ustavovacích profilů, kterými jsou skla přichycena ke zdi. „Zajímavou alternativou jsou i půlrámové konstrukce bez svislých vnitřních profilů. Díky posuvným dveřím šetří místo v koupelně. Nejrozšířenější variantou jsou ale sprchové kouty s rámy, u kterých jsou skla zasazena do obvodové konstrukce, což zvyšuje jejich odolnost,“ radí Marcela Bínová.

S ohledem na dispozici místnosti vybírejte také velikost sprchového koutu. Pokud bojujete s místem, zaměřte se na kouty s posuvnými dveřmi, které nezasahují do prostoru koupelny. Jinak lze vybírat z pestré palety možností – zalamovacích posuvných dveří disponujících velkou šířkou vchodu, otočných pivotových, které se z velké části otevírají do prostoru a pantových, jež se otevírají do prostoru, či v případě otočných profilů dovnitř i ven.

Nadčasová elegance Walk In

Sprchové kouty typu Walk In se vyznačují jednoduchostí, elegancí a praktičností. Sprchový prostor Walk In je tvořen jednou, volně stojící pevnou stěnou a sprchovým žlabem. „Walk In je sprchový prvek v úrovni podlahy, takže je jen na vás, zda se rozhodnete kombinovat ho se sprchovým žlabem nebo s nízkou sprchovou vaničkou. Praktičtější je Walk In postavit kolem sprchového žlabu, tím se sprcha stává bezbariérovou,“ upozorňuje odbornice z Hornbachu.

Sprchový box

Na rozdíl od sprchového koutu, kde se často nevyhnete stavebním úpravám, je sprchový box kompletním řešením se vším všudy. Stačí jej pouze napojit na rozvody a odpad. Součástí boxu navíc mohou být masážní trysky nebo pára. Počítejte ale s vyšší investicí. I zde je nutné rozhodnout se mezi posuvným systémem otevírání dveří nebo klasickým otočným. Samotný tvar vaničky se různí stejně jako typ konstrukce a zasklení. Výběr proto přizpůsobte místu, které jste pro sprchový box v koupelně vyčlenili.

Celkový design sprchového boxu podstatně ovlivňuje typ konstrukce. „I zde lze doporučit odlehčenou bezrámovou konstrukci, konstrukci pyrámovou nebo klasickou. Důležité je také rozhodnutí týkající se sprchové vaničky. Volit můžete mezi mělkou, z níž se lépe vstává a je tak vhodnější i pro méně pohyblivé členy domácnosti, nebo vaničkou hlubokou, která může částečně nahrazovat klasickou vanu,“ uzavírá Marcela Bínová.

Pokud si chcete naplánovat koupelnu z pohodlí domova, pomůže vám nová online video konzultace od Hornbachu, díky které zařídíte koupelnu nebo zvládnete její rekonstrukci co nejefektivněji. Profesionální odborní projektoví poradci vám zcela zdarma a v pohodlí vašeho domova pomohou například s výběrem správné sprchové vaničky a sprchového koutu, nebo vám vytvoří 3D plán a pomohou s celkovým výběrem a uspořádáním sanitárních prvků. Je možné si objednat i montážní servis. 

Hornbach

Společnost HORNBACH je nezávislá, rodinná společnost, založená v roce 1877 a jako jediná v segmentu stavebních marketů má za sebou historii sahající přes šest generací. Společnost v současné době provozuje 158 stavebních a zahradních marketů v devíti evropských zemích, z toho 10 v České republice.

Koncept prodeje a sortiment výrobků jsou plně orientovány na potřeby zákazníků, kteří realizují své projekty, a také na profesionály. HORNBACH svým zákazníkům zaručuje trvale nízké ceny a zajišťuje si tak prvenství ve svém oboru. Četné nezávislé testy a studie potvrzují vysokou kvalitu poskytovaného poradenství a také výborný servis.

Společnost Hornbach je průkopníkem v oboru, neboť právě ona otevřela první kombinovaný stavební a zahradní market (1968), první velkoplošný „stavební hobby market“ (1980) a první stavební market s integrovaným Drive-in centrem (2003). Těmito kroky opakovaně dokládá svou schopnost inovovat. HORNBACH je několik desítek let významným zaměstnavatelem, v současné době se na úspěchu firmy podílí přibližně 20 000 zaměstnanců, z toho více než 1 500 v České republice.

Více informací na: www.hornbach.czSdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie Interiéry, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Interiéry