Vylepšený a atraktivnější program na pomoc obcím s rekonstrukcemi bytů žadatelé vítají - MMR

mmr.cz, 30.6.2022

Ministerstvo pro místní rozvoj vylepšilo program na pomoc s rekonstrukcemi bytů. Mezi oprávněné žadatele o dotaci jsou nově zahrnuty například i nestátní neziskové organizace, které toto rozhodnutí vítají. Cílem programu je co nejvíce rozšířit ubytovací kapacity pro nouzové ubytování uprchlíků z Ukrajiny. Byty bude moci po třech letech nebo po ukončení války využívat v rámci dostupného bydlení velmi široké spektrum občanů České republiky.

„Kvůli nekončící válečné krizi na Ukrajině jsme se rozhodli na situaci reagovat, a tak jsme rozšířili okruh oprávněných žadatelů o dotaci. Hromadná ubytovací zařízení totiž s velkou pravděpodobností nebudou moci v právě začínající letní sezóně uprchlíkům poskytovat nouzové ubytování. Mezi oprávněné žadatele o dotaci jsme proto nově zahrnuli i nestátní neziskové organizace a církve a náboženské společnosti, které mohou výrazně rozšířit nabídku ubytování. Zároveň jsme zvýšili dotaci na jednu osobu ze 120 tisíc na 150 tisíc a prodloužili výzvu k podávání žádostí o dotaci do 31. srpna 2022,“ řekl náměstek Sekce evropských a národních programů Zdeněk Semorád během tiskové konference k právě probíhající akci IROP Tour, na které jsou mimo jiné představovány nejaktuálnější informace k IROP 2021-2027.

Na tiskové konferenci promluvil také ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman, který si rozšíření programu pochvaluje. „Aktuálně pomáháme 60 tisícům lidem, kteří uprchli z Ukrajiny před ruskou agresí. Rozšíření programu vítáme, protože tak můžeme navýšit kapacity pro přijetí dalších uprchlíků. Je připraveno 70 farností v Brněnské diecézi, které budou po rekonstrukci schopny poskytnout nové prostory pro nouzové ubytování. Dlouhodobě pomáháme i přímo na Ukrajině a po skončení konfliktu se plánujeme podílet také na obnově válkou zničené země,“ popsal současné aktivity.

Zároveň přímo na žádost ukrajinského ministra pro místní rozvoj poputuje 20 mil. na pomoc s ubytováním vnitřních uprchlíků přímo na území Ukrajiny tak, aby co nejvíce lidí na Ukrajině zůstávalo. Tyto peníze půjdou na podporu dodávek modulárních domů. K dnešnímu dni bylo přijato 128 žádostí v částce 190,5 milionů korun, dalších 51 žádostí je rozpracovaných.

MMR: Vylepšený a atraktivnější program na pomoc obcím s rekonstrukcemi bytů žadatelé vítají


Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Reality