Nechte drahé kameny, ať vyčarují atmosféru domova

Redakce, 24.10.2022
Ilustrační foto Pixabay

Nechte drahé kameny, ať vyčarují atmosféru domova

Nejen textil, dřevěné prvky či tapety zabydlí váš domov. Také vibrace drahých kamenů může citelně ovlivnit a změnit, jak se doma cítíme. Není kámen jako kámen, proto jsme pro vás připravili průvodce tímto designovým trendem, který vás provede každou místností domu či bytu a doporučí nejvhodnější kamennou ozdobu.

Pracovna

Kancelář / pracovna bývá dynamickou místností, kde se v pracovních dnech řeší mnoho úkolů, vyřizují telefonáty a vydělávají peníze. Tyto aktivity silně podpoří energie nefritu, který pomáhá v rychlém rozhodování, odvážných krocích, stručnosti i vyjadřování v souladu s naším srdcem a čistým svědomím. Navíc umocňuje záměr přílivu financí a hojnosti.

„Nefrit přitahuje pozornost. Často se přistihnete, že se na něj díváte nebo se ho chcete dotknout. Tento kontakt vás i v nejhektičtějších pracovních dnech propojí s přírodou, což každého z nás zklidňuje,“ říká Martina Steklá, majitelka firmy Kameny pro život, která do ČR jako jediná dováží drahé kameny vysoké kvality a úctyhodných rozměrů.

Nefrit hraje na pracovní notu obchodníkům, vedoucím pracovníkům a vůbec všem, kdo při svém zaměstnání často komunikují či se setkávají s lidmi. Masérům, koučům, terapeutům a dalším profesionálům v oblasti zdraví a seberozvoje pak v pracovně poslouží spíše čaroit, vzácný polodrahokam ukotvující vnitřní rovnováhu, lásku a pocit bezpečí. Také ametyst či křišťál jsou skvělými společníky. Dodávají inspiraci a podporují tvořivý a harmonický prostor.

Pokud vás práce vyčerpává a potřebujete během dne nebo po pracovní době rychle nabrat sílu, umístěte si na stůl nebo k nohám misku granátů. Stačí si s nimi chvíli pohrát a „omýt“ si v nich ruce, abyste ucítili příval čerstvé energie.

Ložnice

Mohlo by se zdát, že v ložnici trávíme málo času. Spousta lidí říká: „Na vzhledu ložnice mi tolik nezáleží. Chodím se sem jen vyspat.“ Jenže právě spánek zabírá značnou část každého dne a jeho kvalitou podporujeme regeneraci těla i mysli. Podle feng shui je ložnice pokojem mistrů a její atmosféra má zásadní vliv na naše zdraví i partnerství.

Ze světa drahých kamenů je ideální volbou lapis lazuli zářící klidnou energií. Během noci dokáže prohloubit harmonizaci psychiky i konkrétní záměr, se kterým usínáme nebo který v aktuálním období řešíme. Nejlépe působí ve dvojici nebo soustavě kamenů, ale i samostatně přinese do prostoru velký užitek.

„Jestli si přejete podpořit sebe i partnera, pořiďte si na každý noční stolek jeden lapis lazuli. Dvojice kamenů zapracuje na podpoře vašeho partnerského potenciálu a vzájemné komunikace. Jestliže umísťujete v místnosti jeden drahý kámen, patří ideálně naproti posteli doprostřed,“ radí Martina Steklá.

Naopak vášeň a milostnou hru v ložnici rozproudí granáty. Buď vysypané v podlaze, nebo 1 kg malých granátků v misce či pytlíčku přímo pod postelí. Granáty pomáhají přijmout vlastní tělo i většímu zalíbení a smyslnosti.

Koupelna / wellness zóna

Při relaxační koupeli oceníte pro odreagování od starostí opět společnost lapisu lazuli. Své místo najde na okraji vany nebo vířivky. Kamenům voda nevadí, proto solitér lze umístit klidně i přímo do sprchového koutu a při každém sprchování si užít pocit jako pod přírodním vodopádem. Lze ho také aplikovat do podlahy či stěny, úchvatně vypadá i jako obklad.

Lapis lazuli v koupelně pomáhá odplavit starosti všedních dní, napojit se hlouběji na očišťující element vody a odevzdat mu všechny zátěže. Naplňuje místnost harmonizační energií, kterou cítíte z každé kapky.

Obývací pokoj / jídelna

Toužíte-li v obývacím pokoji zapomenout na napětí pracovního dne, pořiďte si do této místnosti ametyst nebo čaroit. Oba fungují jako terapie v prostoru, protože navozují klid a bezpečí. Oblíbencem bývá v obývacích pokojích také nefrit. Ten ocení všichni členové domácnosti – rozveselí, odplaví starosti, stmeluje rodinné vztahy a usnadňuje komunikaci.

Čaroit i nefrit působí blahodárně také v jídelně, kde je pro zdravé trávení eliminace stresu více než žádoucí. Jestliže míváte na jídelním stole karafu s vodou, podpořte čistotu a energetické nabití vody hrstí malých granátů. Ucítíte rozdíl.

Dětský pokoj

„Při výběru drahých kamenů do dětského pokoje se klientů ptám na povahu dítěte. Drahým kamenem v prostoru, kde tráví tolik času, se pak snažíme vyzdvihnout jeho potenciál. Chybu neuděláte, když dítě necháte, aby si intuitivně vybralo samo,“ doporučuje Martina Steklá.

Pokud volba padne na nefrit, tak ten podpoří především empatické a vnímavé děti, které potřebují uzemnění. Lapis lazuli se hodí pro děti s problematickou psychikou – se sklony k vzteku či smutnění. Dodá jim větší pohodu a schopnost o svých pocitech mluvit. Čaroit na nočním stolku zase pomáhá od zlých snů k hlubšímu klidu a kvalitnějšímu odpočinku. Což koneckonců platí i pro ložnici rodičů.

Předsíň / hala / chodba

„Prostory, kde vítáme návštěvy, dokonale doplní nefrit. Miluje pozornost a kontakt, takže je pro rušná místa jako stvořený. Navíc všechny příchozí hned u vchodu příjemně naladí,“ popisuje Martina Steklá.

Jestliže vašemu interiéru bude lépe slušet fialová, chybu neuděláte ani volbou ametystu. Ten totiž pomáhá vymezovat hranice, proto se skvěle hodí ke dveřím či oknům. Působí tam jako ochránce od nechtěných návštěv či přívalu negativní energie.Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tipy a triky