Zásoby plynu v Česku k 13. 2. 2023 - naplněnost zásobníků je aktuálně 64 %

kombinace obrázků plyn

Pokles zásob plynu v ČR k 13. 2. 2023

Zásoby plynu v Česku za posledních 6 dnů klesly o 4,82 procentního bodu.

Zvýšená zimní energetická spotřeba se nadále projevuje na poklesu stavu zásob plynu. Nicméně dané komodity se zdá být ještě stále dostatek, když se v zásobnících nachází ekvivalent 23744,1 GWh. Naplněny jsou z 64,41 % (kapacita zásobníků dosahuje celkem 36 856 GWh).

Ze statistiky týkající se zásob plynu určených pro spotřebu v Česku vyplývá, že při průměrné roční spotřebě by současné zásoby vydržely na 94 dnů. Při zohlednění zimní spotřeby pak 54 dnů. Pokud by se zásoby měly využít v zimním období pouze pro domácnosti, vystačily by na 208 dnů.

Plnění zásobníků zůstává nevýrazné, poslední dny se pohybuje na úrovni cca 2,83 GWh (Plnění zásobníků se oproti předcházejícímu období zvýšilo). Ohledně spotřeby možno zmínit, že dle posledních dat dosáhla 219,3 GWh/den.

Prakticky naplněnosti dosáhly zásobníky v polovině listopadu, od té doby dochází (…převážně…) k poklesu. Zmínit možno, že největší kapacitou zásobníků disponuje RWE Gas Storage s objemem 28 870 GWh. Jejich naplnění se nyní pohybuje na zhruba 66,88 %.

Zmiňované údaje k 13. 2. 2023 jsou pouze orientační, výpočet vychází z veřejně dostupných dat.

 

Zdroj dat: Gas Infrastructure Europe - AGSI+
Zdroj: www.zasobyplynu.cz

Jitka Vondroušková

Víceleté zkušenosti má Jitka Vondroušková z letectví a cestovního ruchu, turismu i administrativy ve státní správě a soukromém obchodním sektoru.

Autorství a editace pro Kurzy.cz a Bydlet.cz od února 2022. Zájmy cestování, zvířata, příroda a životní prostředí, četba a hudba.Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Energie