YIT: Nový věžový dům Tornio – další etapa v areálu Lappi Hloubětín s 290 bytovými jednotkami i řadou komerčních ploch ve finském stylu s plánovaným dokončením v prvním čtvrtletí roku 2024

Developerská společnost YIT na začátku loňského roku zahájila výstavbu další etapy v areálu Lappi Hloubětín, kde celkem vznikne téměř 290 bytových jednotek a řada komerčních ploch. Nový věžový dům Tornio zahrnuje 79 moderních bytů ve finském stylu, které nyní YIT dává do prodeje. Jeho dokončení se plánuje v prvním čtvrtletí roku 2024.

Etapa Tornio se stane novou dominantou areálu. V s olitérní budově se třinácti nadzemními podlažími, jež vyroste v pomyslném středu komplexu, bude rozmístěno 79 jednotek o velikostech od 31 m2 do 123 m2. Ke každé patří sklep a rovněž zasklený balkon, terasa či předzahrádka. Tornio se stejně jako všechny projekty YIT nese v duchu finského stylu bydlení, který znamená především inspiraci severskou architekturou s čistými a přímými liniemi, sepětí s přírodou a vysokou kvalitu provedení. Dům se bude vyznačovat zasklenými balkony, které jsou pro Finsko charakteristické. Finové na nich často budují zimní zahrady a účelně tak propojují interiér s exteriérem a zvětšují plochu svého domova,“ říká obchodní ředitelka YIT Stavo Dana Bartoňová. Lenka Hlaváčková Schubertová, designérka YIT Stavo, doplňuje: „V interiérech dbáme na maximální využití kvalitních přírodních materiálů. Při výběru zařizovacích předmětů jsme se zaměřili na strohé linie a minimalismus, obklady a dlažby jsme zvolili v čistém skandinávském designu světlých tlumených barev.“

V domě bude fungovat systém centrální rekuperace, jenž v interiérech zajistí zdravý, čerstvý vzduch a díky němuž majitelé zároveň mohou ušetřit za vytápění. Byty, s výjimkou severní fasády, budou mít také přípravu pro předokenní žaluzie na dálkové ovládání. Ve dvou podzemních podlažích se budou nacházet garážová stání. Samozřejmostí budou kočárkárny/kolárny a venkovní místo pro očištění např. zabláceného kola. Soukromí a bezpečí zaručí vnitroblok se zelení a s herními prvky. Do něj bude orientována většina bytů, což garantuje ničím nerušené bydlení.

Etapu Tornio, pojmenovanou podle laponského města, jehož název vznikl z finského slova věž (torni), YIT plánuje kolaudovat v prvním čtvrtletí roku 2024. „Naváže tak na předchozí fáze Kemi a Ranua s celkem 209 byty, jejichž dokončení chystáme ve třetím čtvrtletí 2023. Z nich máme nyní prodáno více než 50 % jednotek,“ komentuje obchodní ředitelka YIT Stavo.

„Skladba bytů v etapě Tornio v dispozicích 1+kk až 5+kk směřuje na singles i rodiny s dětmi, které hledají příjemné a díky zajímavým výhledům netradiční bydlení, a to v bezpečném prostředí nedaleko přírody. Součástí domu budou také dva komerční prostory, jež mohou jejich majitelé proměnit například na menší obchod, lékárnu nebo kadeřnictví. Nebytové jednotky se rovněž nalézají v etapě Kemi a v sousedním areálu Suomi Hloubětín už funguje řada drobných služeb a obchodů. Dále se tak bude rozvíjet občanská vybavenost, včetně mateřské školy, kterou jsme v lokalitě vybudovali,“ dodává Dana Bartoňová. V blízkém okolí se nachází zdravotnická zařízení, plavecký bazén, pošta i obchodní centrum.

Nový komplex Lappi Hloubětín se spolu s již téměř dokončeným sousedícím areálem Suomi Hloubětín stane moderní městskou čtvrtí s téměř 1 200 byty a potřebnou infrastrukturou. Pro spojení s centrem metropole mohou rezidenti kromě auta snadno použít MHD. Stanice metra Kolbenova či Hloubětín se nachází pouhých pár minut pěšky od projektu, přímo u něj jsou pak dvě tramvajové zastávky. K trávení volného času v nové finské čtvrti mohou obyvatelé využít zdejší cyklostezku u Rokytky nebo zelené relaxační zóny.
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tiskové zprávy