Euroregion Tour podvaadvacáté - tentokrát jako festival zážitků v Trojzemí 10. - 11.3. v Jablonci nad Nisou

Euroregion Tour podvaadvacáté. Tentokrát jako festival zážitků v Trojzemí
21. 02. 2023

Nový koncept dostal veletrh cestovního ruchu Euroregion Tour, jehož dvaadvacátý ročník se koná od 10. do 11. března v Eurocentru v Jablonci nad Nisou. Kromě možnosti načerpání inspirace pro výlety nebo dovolenou láká jeho program na řadu zážitků; to vše v rámci jedné vstupenky.

Euroregion Tour se konal v Jablonci nad Nisou poprvé v roce 2001 se záměrem podpořit cestovní ruch v regionu a ukázat potenciál, který Trojzemí má. „Cíl akce zůstává, nicméně za těch více než dvacet let se formy prezentace hodně změnily. Formát veletrhů už není tak oblíbený, lidé si hledají informace na internetu z pohodlí domova nebo třeba v kanceláři během pracovního dne. Jedna z možností, jak oslovit návštěvníky naživo, je nabídnout jim zážitek přímo na místě, vtáhnout je do dění. Proto letošní ročník obsahuje atraktivnější program a charakterem akce se chceme přiblížit spíše festivalu,” uvedl za pořadatele Petr Vobořil, ředitel příspěvkové organizace Kultura Jablonec.

Vystoupí například liberecko-jablonecká hudební skupina Superhero Killers. „Na koncert platí festivalová vstupenka, stejně jako na všechny akce, které jsou na programu,” upozornil Vobořil. Dalším tipem je třeba biketrial show mistra světa Martina Šimůnka nebo profesionální vystoupení špiček českého parkouru. Pořadatelé uchystali – taktéž v ceně vstupného – i sérii besed se zajímavými hosty.

Pestrá bude nabídka výletních cílů. Z hlediska turistiky je předností Libereckého kraje snadná dostupnost Německa či Polska. Například u německo-polské hranice, zhruba 100 kilometrů od Jablonce, se nachází Tajemný svět Turisede, jehož návštěvu ocení především děti. Tento přírodní zábavní park, který láká i na netradiční ubytování v domě na stromě, se představí na svém stánku právě v jabloneckém Eurocentru a voucher na využití jeho služeb pro celou rodinu je hlavní návštěvnickou cenou festivalu.

Liberecký kraj nemá jen úžasné památky a mistry nejrůznějších řemesel, ale také nejrůznější gastronomické lahůdky, se kterými se můžete seznámit právě na festivalu. A to, že ochutnáte i lahůdky od našich sousedů za hranicemi, je také velkým lákadlem,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. Festivalové vstupenky lze nejlevněji pořídit v předprodeji na recepci Eurocentra nebo na webu www.kulturajablonec.cz.

PROGRAM EUROREGION TOUR 2023

Pátek 10. 3.

9:30 Slavnostní zahájení na Velkém sále za účasti mistra světa Martina Šimůnka v biketrial show

Malý sál Eurocentra

10:00 Ivan Rous: Jeskyně a doly Jizerských hor

11:15 Alena Becková: Evropské město Zhořelec

12:30 Lukáš Novosad: Srbská Lužice jako zrcadlo české duše

13:45 Vyhlášení výsledků soutěže OHK Jablonec n. N.

14:30 Petr Mikšíček: Sudety - krajina s odsunem

15:45 Ewa Żurakowska: Hudební cestování za identitou

16:45 Marek Řeháček: Žitava - tajuplná, romantická a podmanivá

Velký sál Eurocentra

18:00 Superhero Killers

Kino Junior

18:00 Civilizace – Dobrá zpráva o konci světa (2022) – dokumentární film, beseda s režisérem Petrem Horkým po promítání

Sobota 11. 3.

Ekocentrum

9:00–18:00 Workshop Hmyzáci kolem nás – výroba hmyzích hotelů, hmyzí domalovánky, svět pod mikroskopem (ve spolupráci s DDM Vikýř)

Malý sál Eurocentra

10:00 Vladimír Tregl: Státní zámek Zákupy

11:15 Denisa Mikešová: Příroda Podještědí

12:30 Tomáš Salov: Národní park České Švýcarsko v dobách Velké změny

13:45 beseda

15:00 Jarmila Ptáčková: Tibeťané v současné Číně a Malý Tibet na Šluknovsku

16:15 Martin Žák: Znovu na Cestě

Kino Junior

17:30 Jedinečný Český ráj (2022) – dokumentární film, beseda s režisérem Zdeňkem Mrkáčkem po promítání

Po oba dva dny program průběžně doplní sportovní exhibice: biketrial show mistra světa Martina Šimůnka, profesionální ukázka špiček českého parkouru – Obstacle Movements, vystoupení na akrobatickém žebříku, POGO tyči a vysoké jednokolce, skákací boty nebo choreografie mažoretek a twirlerek Novovesky.

Koná se za finanční podpory Libereckého kraje, statutárních měst Jablonec nad Nisou a Liberec ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou a Turistickým regionem Jizerky.

TZ: Kultura Jablonec

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností

TurisedeSdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tipy a triky