Do Plzně zavítá festival Jeden svět 22.-26. dubna
Do Plzně zavítá festival Jeden svět
Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech začíná v Plzni již zítra – ve středu 22. března. Koná se za podpory města Plzně a trvá do neděle 26. března. Letošní téma Cena bezpečí se promítne napříč celým programem.

Zdroj vizuálu: Jeden svět
„Pro každého znamená bezpečí něco jiného a něco jiného se mu při tomto slovu vybaví. Pro někoho je to rodinné zázemí, teplý byt nebo třeba finanční zajištění. I cena, kterou jsme ochotni za bezpečí platit, je jiná. Proto všechny filmy na letošním festivalu nahlížejí na bezpečí jinak a vybízejí k diskuzi,“ uvedla Anna Matuštíková, koordinátorka festivalu Jeden svět Plzeň.
Slavnostní zahájení festivalu se uskuteční 22. března od 17 hodin v Moving Station na Jižním Předměstí a zúčastní se ho také radní města Plzně pro oblast kultury a památkové péče Eliška Bartáková. Na programu poté bude snímek Bobi Wine: Prezidentské reggae o volbách v Ugandě i o zrodu tamní politické hvězdy. Po projekci se koná debata s Jiřím Preisem z Ekonomické fakulty Západočeské univerzity v Plzni.
Plzeňská část festivalu Jeden svět přinese 31 projekcí pro veřejnost. Mezi festivalová místa kromě Moving Station patří také Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara, Knihovna města Plzně, Univerzitní kavárna Družba a Kulturka ZČU v Sedláčkově ulici. Po projekcích se konají debaty s tvůrci nebo odborníky na dané téma. Každoročně se festival dostává také mezi studující prostřednictvím školních projekcí.
Základní vstupné činí 110 korun.
Kompletní program festivalu a další podrobnosti jsou na webu:
www.jedensvet.cz
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Tipy a triky
- Výrobou dřevěných pelet vzniká moderní palivo
- Řešení pro domy bez plynu i bez sítí: Kolik stojí přechod na propan?
- Zima na silnicích. 11 nejčastějších chyb řidičů a řidiček
- Hydratace, která maká stejně tvrdě jako vy
- Novoroční úklid klepe na dveře: 5 tipů, jak se zbavit staré elektroniky pohodlně i ekologicky
- Další sčítání ptáků v celé republice proběhne 9.-11. ledna