Cena plynu ve virtuálním uzlu TTF na červen klesla na 26,76 EUR za kWh - pokračuje klesající trend ceny zemního plynu v Evropě

komodity

 V dubnu se obnovil lehce klesající trend ceny zemního plynu v Evropě (TTF) a v polovině května se cena dostala pod 35 EUR/MWh. Naplnění zásobníků vzrostlo z 55,7 % na konci března na 59,7 % na konci dubna. Přes rostoucí poptávku z průmyslu je zatím situace na trhu klidná, komplikací ale může být případné horké a suchépočasí během léta, které by snížilo hladiny řek, nadprůměrně chladná zima nebo růst poptávky po LNG v Asii. Cena uhlí v Evropě prakticky stagnovala od února do dubna, na začátku května mírně klesla díky slabší poptávce mimo Čínu a silné těžbě v Indii.

 

Cena plynu ve virtuálním uzlu TTF je nyní na červen 26,76 EUR za kWh, na červenec 27,43 EUR za kWh a na první kvartál příštího roku 50,185 EUR.

 

Zdroj: Dutch TTF Natural Gas Futures

Jitka Vondroušková

Víceleté zkušenosti má Jitka Vondroušková z letectví a cestovního ruchu, turismu i administrativy ve státní správě a soukromém obchodním sektoru.

Autorství a editace pro Kurzy.cz a Bydlet.cz od února 2022. Zájmy cestování, zvířata, příroda a životní prostředí, četba a hudba.Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Energie