Přehlídka díla HR Gigera, držitele filmového Oskara za nejlepší vizuální efekty, je nejzásadnější výstava letošního roku - s názvem Metamorphoses je přístupná v Alšově Jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou od 11. června do 19. 11. 2023

Uspořádat výstavu děl držitele filmového Oskara za nejlepší vizuální efekty HR Gigera? To by bylo něco, zasnili se zástupci Alšovy jihočeské galerie a rovnou začali sen měnit ve skutečnost. Po měsících příprav a shromažďování nejzásadnějších uměleckých děl tvůrce filmového Vetřelce tak má veřejnost ojedinělou možnost seznámit se s tvorbou tohoto vizionáře a stvořitele uměleckého směru s názvem biomechanický surrealismus. Výstava pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby s názvem Metamorphoses je přístupná v Alšově Jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou od 11. června do 19. 11. 2023, denně 9:00 – 18:00.

"Když jsem poprvé viděl film Vetřelec, musím bez okolku přiznat, že jsem se opravdu bál. Bál a zároveň si říkal, co to je za člověka, mimořádného umělce, který dokáže stvořit monstrum, které jen svým vzhledem děsí diváky ze všech koutů světa už 44 let. Jsem opravu rád, že máme tu možnost seznámit se s jeho uměním právě prostřednictvím této unikátní výstavy. Děkuji všem, kteří nelitovali námahy a tato díla zde shromáždili,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast kultury Pavel Hroch, podle něhož se bezesporu jedná o nejzásadnější výstavu letošního roku, kterou by si neměl nechat ujít žádný milovník výtvarného, či filmového umění.

Všechny podrobnosti k výstavě jsou k dispozici na stránkách Alšovy jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou.

09.06.2023Bc. David Hocke


Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tipy a triky