Snadná náhrada litinových radiátorů


Nahradit staré novým může být někdy komplikované. Ne však u článkových radiátorů, pokud zvolíte jejich správnou alternativu.  Klasické litinové radiátory, typické pro panelové domy, se dříve neprodávaly podle výšky, ale podle boční rozteče připojení. Nejčastější přitom byla 500 milimetrů, která se dnes prakticky nepoužívá. Jejich dnešní výměna by tak znamenala také stavební zásahy v podobě rekonstrukce alespoň části vodovodních rozvodů. A z toho důvodu švýcarský výrobce Zehnder vyvinul model Zehnder Charleston Retrofit, který si s původní roztečí poradí – je totiž připravená ve shodném rozměru, což umožňuje radiátor napojit na stávající potrubí.

  Zehnder Charleston Retrofit umožňuje díky shodné boční rozteči snadnou náhradu starých litinových radiátorů.

 

Snadnou instalaci nového radiátoru pak doprovází i další benefit, a to jeho výjimečná variabilita, díky níž se dokáže přizpůsobit opravdu každému rekonstruovanému prostoru. Model Retrofit je totiž součástí „rodiny“ radiátorů Zehnder Charleston, které jsou dostupné v pěti hloubkách od 62 do 210 milimetrů a ve více než 35 standardních výškách od 26 centimetrů až do úctyhodných tří metrů. Radiátor lze vyrobit v téměř jakékoli délce, jediným limitem je minimální počet čtyř článků a hydraulika topného systému. Navíc umožňuje zkosené, rohové i obloukové provedení.

 

Ing. Miroslav Váša

produktový manažer pro oblast radiátorů Zehnder

Je produktovým manažerem pro oblast radiátorů Zehnder české pobočky švýcarské firmy Zehnder Group, která je největším evropským výrobcem a jedničkou na evropském trhu ocelových článkových radiátorů. Absolvoval Fakultu Strojní ČVUT Praha, obor Řízení a ekonomika podniku. Po studiu nastoupil do marketingového oddělení českého zastoupení výrobce sanitární keramiky a vybavení pro koupelny Sanitec. Následně pracoval jako vedoucí oddělení nákupu TZB. V roce 2011 nastoupil do firmy Zehnder Group na pozici obchodně-technického zástupce pro oblast radiátorů. Od roku 2022 je produktovým manažerem a odborným konzultantem pro oblast radiátorů. Rád sportuje a cestuje.


 

Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

Profil společnosti: Zehnder Group Czech Republic s.r.o. je dceřinou společností švýcarského koncernu Zehnder Group, založeného v roce 1895. Se 17 výrobními závody a více než 3 500 zaměstnanci patří k technologické špičce v oblasti designových koupelnových a bytových radiátorů, komfortních systémů větrání s rekuperací tepla a stropních sálavých systémů pro vytápění a chlazení.

Více informací na www.zehnder.cz.Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Okénko bydlení