38. týden na Energetické burze ČMKB - elektřina pro r. 2024 od 3650-3800 Kč/MWh, plyn 1457 Kč/MWh
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) byly ve 38. týdnu uzavřeny kontrakty na dodávku 98 tisíc MWh elektrické energie a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 271 milionů korun.
Roční kontrakty elektrické energie s dodávkou v roce 2024 ve vysokém napětí uzavíraly s kurzem 3800 CZK/MWh, v nízkém napětí končily obchodování na ceně 3652 CZK/MWh.
Roční kontrakty zemního plynu s dodávkou v roce 2024 končily obchodování ve velkoodběru na ceně 1457 CZK/MWh, v maloodběru uzavíraly s kurzem 1456 CZK/MWh. Roční kontrakty zemního plynu s dodávkou v roce 2025 se v maloodběru obchodovaly za cenu 1500 CZK/MWh, s dodávkou v roce 2026 končily v maloodběru obchodování s kurzem 1250 CZK/MWh.
Mgr.
Miroslav Hájek
generální
sekretář Českomoravské komoditní burzy Kladno
Související zprávy:
37. týden na Energetické burze ČMKB - plyn kolem 1500 Kč/MWh ...
36. týden na Energetické burze ČMKB - plyn za 1500 Kč/MWh ...
35. týden na Energetické burze ČMKB - elektřina 2024 za 3738-99 ...
33. týden na Energetické burze ČMKB - roční kontrakty elektrické ...
Českomoravská komoditní burza Kladno
ČMKB Kladno vznikla v roce 1995 dle zákona č. 229/1992 Sb., o komoditních burzách a na základě státních povolení udělených Ministerstvem průmyslu a obchodu a Ministerstvem zemědělství. Obchodování s pohonnými hmotami organizuje od roku 2019 v sekci Průmyslové komodity.
Více informaci na: www.cmkbk.cz
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Energie
- Probuďte svou zahradu s praktickými pomocníky
- Ministerstvo zdravotnictví zajistilo energie na rok 2027 za historicky nejvýhodnějších podmínek
- Burzovní cena dieselu v Evropě dnes přesáhla 200 dolarů za barel, poprvé od začátku ruské invaze na Ukrajinu. Zdražení nafty v ČR nad 50 Kč/l se zdá být nevyhnutelné
- Jak správně vybrat stínění do každé místnosti? Co zvolit do kuchyně, ložnice, obýváku, dětského pokoje či pracovny
- Elektroenergetické datové centrum vstupuje do další fáze modernizace české energetiky a mění představenstvo
- Fotovoltaika se vyplatí. Kolik elektřiny vám za rok dokáže vyrobit?