Radiátory mohou překvapit inteligentními funkcemi

Článek o moderních radiátorech

Zastavit se při otevřeném oknu či absenci osob v místnosti a poté se opět spustit… Schopnosti současných bytových a koupelnových radiátorů sahají daleko za naše představy o individuálním denním či týdenním programu.

radiátor Zehnder Aura s topnou tyčí MUSA ECO umí detekovat otevřené okno

 

Moderní elektrické radiátory svými inteligentními funkcemi mnohé překvapí – dokážou například detekovat otevřené okno. V takovém případě vnější teplotní čidlo snímá změny teploty, na které reaguje integrovaný termostat. Pokud je v místnosti delší dobu otevřené okno, ovládací jednotka radiátor automaticky vypne. Po jeho uzavření se radiátor opět spustí a vrátí do předchozího nastaveného režimu. Mezi radiátory s touto schopností patří například Zehnder Aura – ten interiéru zajišťuje úsporné a bezpečně elektrické vytápění splňující požadavky normy EcoDesign, přičemž funkce detekování otevřeného okna je právě jedním z nich.

inteligentní ovládací panel radiátoru Zender Fare Tech Ovšem ani to není vše. Některé modely mají navíc i adaptabilní funkci. Jedná se o inteligentní systém, který se přizpůsobí zvykům svých uživatelů. Navíc dokáže detekovat přítomnost osob v místnosti, což v praxi znamená, že pokud se v daném prostoru nikdo nenachází, radiátor se přepne do ekonomického provozu.

inteligentní ovládací panel radiátoru Zender Fare Tech

Takovými funkcemi disponuje například náš bytový radiátor Zehnder Fare Tech, který se ovládá pomocí inteligentního tlačítkového ovládacího panelu v pravé části. Výsledkem inteligentního způsobu ovládání elektrických radiátorů je samozřejmě nižší spotřeba energií a v důsledku toho i menší dopad na životní prostředí.

Ing. Miroslav Váša

produktový manažer pro oblast radiátorů Zehnder

Je produktovým manažerem pro oblast radiátorů Zehnder české pobočky švýcarské firmy Zehnder Group, která je největším evropským výrobcem a jedničkou na evropském trhu ocelových článkových radiátorů. Absolvoval Fakultu Strojní ČVUT Praha, obor Řízení a ekonomika podniku. Po studiu nastoupil do marketingového oddělení českého zastoupení výrobce sanitární keramiky a vybavení pro koupelny Sanitec. Následně pracoval jako vedoucí oddělení nákupu TZB. V roce 2011 nastoupil do firmy Zehnder Group na pozici obchodně-technického zástupce pro oblast radiátorů. Od roku 2022 je produktovým manažerem a odborným konzultantem pro oblast radiátorů. Rád sportuje a cestuje.


 

Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

Profil společnosti: Zehnder Group Czech Republic s.r.o. je dceřinou společností švýcarského koncernu Zehnder Group, založeného v roce 1895. Se 17 výrobními závody a více než 3 500 zaměstnanci patří k technologické špičce v oblasti designových koupelnových a bytových radiátorů, komfortních systémů větrání s rekuperací tepla a stropních sálavých systémů pro vytápění a chlazení.

Více informací na www.zehnder.cz.Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Okénko bydlení