Geosan development zahajuje prodej bytů v komorním projektu Benkova rezidence

Společnost Geosan Development uvádí na trh nový rezidenční projekt Benkova Rezidence ve vilové čtvrti pražského Chodova. Dva čtyřpodlažní bytové domy dohromady nabízí 40 jednotek v dispozicích 1+kk až 4+kk. Rezidence vyniká nadstandardní občanskou vybaveností se vším potřebným v docházkové vzdálenosti. Developer již získal pravomocné územní rozhodnutí a zisk stavebního povolení předpokládá v prvním čtvrtletí příštího roku.

„Benkova Rezidence představuje komorní projekt s důrazem na moderní trendy v bydlení. Domy jsou vybaveny centrální rekuperační jednotkou napojenou na všechny byty, což zlepšuje kvalitu vnitřního prostředí. Střechy jsou zase osázené zelení a pozitivně tak přispívají k místnímu mikroklimatu. Většina bytových jednotek zahrnuje vlastní balkón, terasu či předzahrádku a v posledním patře se chystáme instalovat předokenní žaluzie. Chybět nebude ani parkování v suterénu spolu s dostatkem prostorných sklepů,“ komentuje Jiří Baloun, vedoucí prodeje a marketingu ve společnosti Geosan Development. Mezi další standardy projektu patří plastová okna v antracitové barvě, dveře v nadstandardní výšce 210 cm a plovoucí či vinylová podlaha spolu s velkoformátovou dlažbou.

„Jeden z dominantních benefitů, které aktuálně můžeme našim klientům nabídnout, je tzv. odložená hypotéka. Její uzavření je třeba až na konci roku 2025, a to s dotovanou fixní sazbou 2,89 % do roku 2027. Tento produkt zajišťuje spolu s námi společnost Stone & Belter. V praxi to znamená, že kupující letos zaplatí pouze rezervační poplatek a po získání stavebního povolení začátkem příštího roku proběhne podpis smlouvy o koupi budoucí, při kterém zákazník složí zálohu do výše 15 % vč. DPH. Doplatek kupní ceny ve výši 85 % vč. DPH se hradí až po kolaudaci plánované začátkem roku 2026,“ vysvětluje   Jiří Baloun a dodává: „Uvědomujeme si, že současná situace na rezidenčním trhu je pro zájemce o vlastní bydlení i investory nepříznivá. Věříme však, že se úrokové sazby hypoték v dohledné době zase sníží a naši klienti tak budou mít slušné podmínky i do budoucna.

Rezidence vyroste na okraji rodinné vilové čtvrti s nebývale dobrou občanskou vybaveností. V těsném okolí se nachází hned tři základní a tři mateřské školy a gymnázium. Park u Chodské tvrze s discgolfovým hřištěm, venkovní posilovnou i prolézačkami pro děti jsou vzdáleny jen 2 minuty chůze. V nově zrekonstruovaném zámečku Chodovská tvrz se navíc konají různé kulturní akce pro děti i dospělé. V sousedství projektu je k dispozici skutečně vše potřebné: od restaurace, pekárny a kavárny přes tenisové kurty a bazén až po wellness centrum. OC Westfield a metro Chodov jsou navíc vzdálené pouhých 10 minut chůze.


Společnost Geosan Development působí na českém trhu rezidenčních nemovitostí více než 20 let. Od svého založení v roce 1998 již dokončila 22 novostaveb s téměř 2 350 byty. Mezi její aktuální projekty patří Rezidence Neklanka 2, která je právě dokončovaná a zbývá zde posledních 5 bytů, a Rezidence Radimova Břevnov v exkluzivní lokalitě poblíž parku Kajetánka a Benkova Rezidence. V různých stupních přípravy má další projekty s cca 1 000 bytů v atraktivních lokalitách širšího centra Prahy. Vedle toho působí také v regionech: v Choťánkách u Poděbrad realizovala přípravu stavebních parcel pro individuální výstavbu rodinných domů. V říjnu 2018 navíc společnost rozšířila spektrum svého podnikání o kancelářské nemovitosti, když koupila administrativní komplex Nagano Park v Praze 3 s celkovou plochou 26 000 m2.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tiskové zprávy