Přednosti nerezových radiátorů a možnosti jejich povrchové úpravy


Nerezové radiátory jsou mechanicky velmi odolné.

Nejdůležitější předností nerezového radiátoru představuje jeho mechanická odolnost. Jelikož jsou nerezové radiátory Zehnder celé vyrobeny z nerezové oceli, v případě mechanického poškození u nich nedochází k narušení povrchové úpravy, jako je tomu u radiátorů lakovaných či chromovaných. Vryp či škrábanec proto bude na materiálu znát, avšak nedojde k narušení povrchové struktury, což by mohlo být příčinou následné koroze. Pozor si ale dejte na agresivní čisticí prostředky, které dokážou poškodit i jinak takřka nesmrtelný nerezový radiátor. Nerezové radiátory navíc disponují o něco vyšším tepelným výkonem než ty chromované, pokud tedy chcete spojit lesklý kovový design s vyšší výhřevností, je nerez pro radiátory ideální volbou.

Povrch z kartáčované nerezové oceli dodává radiátoru Zehnder Subway moderní industriální vzhled.

 

Z pohledu možností úpravy povrchu nerezového radiátoru je tou nejběžnější leštěná a kartáčovaná ocel. Povrchová úprava leštěné oceli, kterou nabízí například radiátory Zehnder Chime nebo Zehnder Alban, vytváří vizuální efekt chromu, díky absenci přidané vrstvy na povrchu ale disponuje vyšší životností. Hladkost jejího povrchu navíc umožňuje velmi snadné rozleštění nevzhledných otisků prstů.

Leštěný povrch nerezového radiátoru Zehnder Chime vizuálně připomíná chrom.

Velmi atraktivní a designéry oblíbená kartáčovaná úprava pak díky svému strukturovanému povrchu ulpívání otisků odolává lépe. S kartáčovaným povrchem můžete mít například koupelnový radiátor Zehnder Subway nebo Zehnder Quaro.

Ing. Miroslav Váša

produktový manažer pro oblast radiátorů Zehnder

Je produktovým manažerem pro oblast radiátorů Zehnder české pobočky švýcarské firmy Zehnder Group, která je největším evropským výrobcem a jedničkou na evropském trhu ocelových článkových radiátorů. Absolvoval Fakultu Strojní ČVUT Praha, obor Řízení a ekonomika podniku. Po studiu nastoupil do marketingového oddělení českého zastoupení výrobce sanitární keramiky a vybavení pro koupelny Sanitec. Následně pracoval jako vedoucí oddělení nákupu TZB. V roce 2011 nastoupil do firmy Zehnder Group na pozici obchodně-technického zástupce pro oblast radiátorů. Od roku 2022 je produktovým manažerem a odborným konzultantem pro oblast radiátorů. Rád sportuje a cestuje.


 

Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

Profil společnosti: Zehnder Group Czech Republic s.r.o. je dceřinou společností švýcarského koncernu Zehnder Group, založeného v roce 1895. Se 17 výrobními závody a více než 3 500 zaměstnanci patří k technologické špičce v oblasti designových koupelnových a bytových radiátorů, komfortních systémů větrání s rekuperací tepla a stropních sálavých systémů pro vytápění a chlazení.

Více informací na www.zehnder.cz.Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Okénko bydlení