Vánoční trendy roku 2023


V jakém designu se bude nést duch letošních Vánoc? Podívejte se, jaké trendy nás letos čekají.

V dnešní uspěchané době se zdobení našich domovů a pořízení dárků může často změnit na stresující období. Abyste si mohli předsváteční období užít bez zbytečného napětí a shonu, odborníci z Hornbachu si pro vás i letos připravili tipy, jak na vánoční výzdobu. „Hlavní trendy pro rok 2023 jsou domácí pohodlí, užívání si jednoduchých radostí života a navázání hlubokého spojení se světem přírody. Harmonická směs jemných, přírodních odstínů se plynule prolíná s jemnými akcentovými barvami, které podtrhnou kouzelnost tohoto klidného období,“ říká Tadeáš Tenkl, specialista na vánoční sortiment v projektových marketech Hornbach.

 

Jak by mělo vypadat dokonalé zimní ráno? Představte si, že začínáte den zachumlaní v teplé dece, popíjíte horkou čokoládu a v centru pozornosti stojí elegantní vánoční stromeček s motivy inspirovanými přírodou a zvířecí říší. Styl „WINTER MORNING“ (zimní ráno) kombinuje neutrální přírodní barvy s chladnými modrými akcenty, což evokuje svěžest mrazivého rána. Jednoduchá výzdoba v podobě papírových hvězd, vloček, zamrzlých květin, sněhem poprášených větviček či ledových krystalů, přinese tento pohádkový mráz přímo do vašeho domova. Navíc se do přípravy mohou zapojit i děti se svými výrobky – papírovými hvězdami a vločkami.

 

Spojení moderní jednoduchosti a elegantního šarmu s nádechem jedinečného kouzla okamžiku – o tom je tento jedinečný designový styl ALL ABOUT STARS“ (vše o hvězdách). Základní barvy jsou harmonickou směsí teplé bílé, měděné a zlaté, zvýrazněné odstíny šedé, a dokonce i černé. Jednoduché, ale zároveň výstižné dekorace, jako jsou holubice, čtyřlístky, andělé, hvězdy a srdce, v sobě nesou symboly naděje. Mnohé z těchto dekorací navíc nabízí univerzální celoroční použití, díky čemuž se stanou ceněným doplňkem vaší domácí výzdoby.

 

Vstupte do okouzlujícího světaFESTIVE BALLROOM“ (slavnostního tanečního sálu), který vás přenese do říše romantiky a pohádkového kouzla. Tento motiv charakterizuje paleta zasněné růžové, zlaté a třpytivé mědi, harmonicky spojená se svěžestí zelené a jemným půvabem perleťových odstínů. Připravte se na závan kouzel s přídavkem třpytek, andělských křídel a jiskřivých perel, které se prolínají s podmanivou krásou dekorací inspirovaných pavím peřím.

 

Dopřejte si nápadité kouzlo „SANTOVY PEKÁRNY“, která naplní váš domov teplem a nostalgií. Tento designový motiv se vyznačuje klasickými svátečními barvami červené, zelené a bílé, které se chytře mísí s přitažlivými hnědými odstíny, připomínajícími útulnou pekárnu. Hnědé dekorace přinášejí sladkost čerstvě upečených dobrot a naplňují vzduch okouzlující vůní skořice a perníčků. Mezi dekoracemi se opakují motivy Santy, louskáčků či dětských figurek. „Santova pekárna“ je styl určený pro snílky a pro ty, kteří si v srdci uchovávají hravost a dětskou radost.

 

Vydejte se na dobrodružnou procházku do říše pohádkového lesa. Tento tematický motiv se nese v paletě jemné růžové, syté zelené a zemité hnědé, která připomíná kouzlo lesa. Uprostřed výzdoby se setkáte s roztomilými zvířaty, jako jsou veverky, ježci a jeleni, kteří se nápaditě mísí s prostopášnými skřety či spoustou hřibů (pozor, i jedovatých 😊).

FAIRY FOREST(pohádkový les) zachycuje atmosféru zasněného lesního dobrodružství a zaručuje, že vaše vánoční výzdoba bude dýchat zázraky.

 

Dekorace a osvětlení

Velkým hitem letošních Vánoc jsou keramické domečky v různých barvách a formách. Kdo si domeček koupil loni, bude si možná chtít svoji sbírku rozšířit a poskládat si doma celé keramické městečko.

Druhým výrazným dekorativním prvkem je oblíbený louskáček v mnoha designových provedeních. Je libo romantického louskáčka s ozdobeným kloboukem, lesního raracha nebo tradičního?

Zima přináší také dlouhé večery, kdy máme tendenci světlo uměle doplnit. V tomto ročním období se vánoční osvětlení stává dokonalým prostředkem k vdechnutí tepla a kouzla do tmavých, chladných nocí, které promění vaše okolí v podmanivou pohádkovou krajinu. Moderní LED světla nejen vnesou do vašeho příbytku kouzelné světlo, ale jejich výhodou je i pozoruhodně nízká spotřeba energie, což zmírňuje obavy z prudce rostoucích účtů za elektřinu. „Většina moderních LED osvětlení navíc disponuje časovačem, díky kterému je provoz bezproblémový a skutečně snadný. Nemusíte se tak bát vysokých účtů i v případě, že u osvětleného stromku usnete,“ vysvětluje odborník z Hornbachu. 

Zajímavou volbou je také osvětlení na baterie, jako například aranžovací řetězy, světelné dekorace či reálně vypadající svíčky s tělem z vosku. Díky časovači můžete mít tyto bateriové svíčky na parapetu a při příchodu domů vás bude vítat útulné plápolavé světlo bez nebezpečí požáru. Pro milovníky vánočních vesniček jsou ideální makety sjezdovek, městeček a ledových kluzišť, které mají kromě LED osvětlení také pohyblivé prvky s hudbou.

Co se týče venkovního osvětlení, oblíbené jsou stále klasické LED řetězy v různé délce a s různým počtem diod. „Jejich výhodou je, že umožňují vyzdobit vaši zahradu či okolí domu s pomocí jednoho kabelu. Samostatnou a stále oblíbenější kategorií jsou zahradní světelné figuríny,“ dodává Tadeáš Tenkl z Hornbachu. Pokud hledáte něco neobvyklého, sáhněte po smart světelných pásech Twinkly, které umožňují nastavení barev, efektů a rychlost střídání světel, nebo si pomocí aplikace vytvoříte a nastavíte vlastní režim.


Hornbach

Společnost HORNBACH je nezávislá, rodinná společnost, založená v roce 1877 a jako jediná v segmentu stavebních marketů má za sebou historii sahající přes šest generací. Společnost v současné době provozuje 158 stavebních a zahradních marketů v devíti evropských zemích, z toho 10 v České republice.

Koncept prodeje a sortiment výrobků jsou plně orientovány na potřeby zákazníků, kteří realizují své projekty, a také na profesionály. HORNBACH svým zákazníkům zaručuje trvale nízké ceny a zajišťuje si tak prvenství ve svém oboru. Četné nezávislé testy a studie potvrzují vysokou kvalitu poskytovaného poradenství a také výborný servis.

Společnost Hornbach je průkopníkem v oboru, neboť právě ona otevřela první kombinovaný stavební a zahradní market (1968), první velkoplošný „stavební hobby market“ (1980) a první stavební market s integrovaným Drive-in centrem (2003). Těmito kroky opakovaně dokládá svou schopnost inovovat. HORNBACH je několik desítek let významným zaměstnavatelem, v současné době se na úspěchu firmy podílí přibližně 20 000 zaměstnanců, z toho více než 1 500 v České republice.

Více informací na: www.hornbach.czSdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tipy a triky