Ideální kancelář, kterou zaměstnanci chtějí? Jako doma, na hřišti nebo v baru

Redakce, 7.11.2023
rooftop runing

Do vybavení pracovišť a doplňkových neformálních prostor a aktivit investují zaměstnavatelé stále více. Trendem, který sledují pracoviště chtějící udržet co nejvíce motivovaných lidí, jsou prvky, které pomohou si od práce odpočinout a načerpat rychle nové síly. Kancelář podporující kreativitu, produktivitu a spokojenost zaměstnanců je co nejpestřejší, zajímavá a inspirativní. Obsahuje prvky, které přinášejí do odpočinkových prostor to, u čeho si odpočinou nejvíce.

V kanceláři jako doma

Resimerciální design office interiéru je tu již nějakou dobu, ale vzhledem k posunu pracovních stylů je aktuálnější než kdy dříve. Jedná se o spojení „obytného“ a „komerčního“ designu, které si klade za cíl vyvolat pocit pohodlí domova i na pracovišti. Přenesení domova do kanceláře, využití domácích prvků, jako jsou pohodlné gauče s polštáři, koberce, květiny, ale i takové detaily jako jsou konferenční stolky a rámečky na fotografie. Z designových řešení jsou využívány například teplé dřevěné podlahy.

„V moderních kancelářských budovách se vedle klasických prostor stále častěji objevují odpočinkové zóny s pohodlnými pohovkami a křesly, spoustou živých květin, připomínající domácí pohodlí, kde je možné nejen odpočívat, ale i v odlehčené atmosféře jednat. Zaměstnanci zde mají prostor věnovat se svým zájmům v odpočinkovém čase doslova, jako doma,“ vysvětluje Ondřej Mareček ze společnosti SSI Group.

V kanceláři jako na sportovišti

Když zaměstnavatelé a jejich kanceláře vycházejí vstříc sportovním aktivitám, vyplatí se to každopádně všem stranám. Může se jednat o nadstandardní podmínky podporující běh či jízdu do práce na kole, jako jsou parkovací místa, šatny a sprchy, o pingpongové stoly, kulečníky nebo další sportovní vybavení v odpočinkové zóně, ale i třeba běžeckou dráhu na střeše, jako má holešovická office budova Visionary Prague.

„Výhodou kancelářských komplexů také je, že do svých prostor přitahují veřejná fitness a sportovní centra, kam si zaměstnanec v rámci benefitů může odskočit zasportovat. To přináší hodnotu a zároveň šetří náklady i čas, jak firmám, tak zaměstnancům,“ dodává Mareček.

V kanceláři jako v baru

Dalším prostředím, které stále častěji zaměstnavatelé poskytují je poskytnutí kvalitního stravování. Ať již formou různých bister, cafetérií nebo poskytování například ovoce zdarma. Zaměstnanci navíc šetří čas i peníze, a navíc při snídani, obědu či svačině mohou komunikovat s kolegy, což upevní vazby, vyřeší mnoho nejasností a proběhne zde i spousta neformálních pracovních schůzek.

„V kancelářích je dnes velký důraz kladen hlavně na setkávání lidí a jejich co nejlepší spolupráci. Mnoho zaměstnavatelů využívá možnosti podpořit neformální setkávání zaměstnanců i chvíle odpočinku. Zaměstnavatelé investují nejen do širší nabídky jídel a nápojů, ale i do interiérů a vybavení. Existují i firmy, kde se zaměstnanci sejdou u velké obrazovky s perfektním ozvučením, a po práci sledují fotbal či hokej přímo na pracovišti,“ říká Michal Černý ze společnosti Audiopro.

A jaké další benefity dostávají zaměstnanci nejčastěji?

Podle dat portálu Platy.cz vedou stravenky, které dostává 47 % zaměstnanců. Dále je to pružná pracovní doba, tu poskytuje 43 % zaměstnavatelů. Shodně 37 % zaměstnavatelů umožňuje práci z domu a na pracovišti nabízí nápoje zdarma. Dále jsou to mobilní telefon k soukromým účelům (35 %), firemní akce (35 %), dovolená navíc (32 %), notebook i k soukromým účelům (31 %), sick days (30 %), penzijní připojištění (29 %), zaměstnanecké slevy (20 %), poskytnutí parkovacího místa pro zaměstnance (20 %), bonus při doporučení zaměstnance (18 %) a bonus při výročí zaměstnance ve firmě (16 %).Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tipy a triky