Přezujte včas! Nehoda na letních pneumatikách vás může stát miliony

Redakce, 10.11.2023
ilustrační výměna pneumatik

Neodkládejte přezutí pneumatik a kontrolujte jejich stav – to radí řidičům online finanční poradce Frenkee a připomíná, aby majitelé vozů výměnu kol neodkládali a včas se objednali v autoservisech. Ty totiž každoročně v průběhu podzimu zažívají velký nápor. Varuje také před podceňováním příznivých podmínek babího léta, které se může ze dne na den změnit. Připomíná, že pojišťovny následky dopravních nehod na letních pneumatikách v průběhu podzimu a zimy v drtivé většině neproplácejí. Neopatrné řidiče můžou nesprávné nebo nekvalitní pneumatiky stát i miliony korun.

„Lidé jsou za své auto schopni utratit miliony korun. Často ale zanedbávají to nejdůležitější – bezpečnost. Vyšší přilnavost, kratší brzdná dráha a lepší ovladatelnost jsou pro bezproblémovou jízdu v zimních měsících klíčové. Proto pokud jste ještě nepřezuli, zvedněte telefon a objednejte se do svého servisu,” radí Jiří Hluchý, zakladatel a CEO Frenkee.

Milimetry, které zachrání peněženku i život

V České republice platí, že zimní pneumatiky musí řidiči na vozidlech mít od 1. listopadu do 31. března, kdykoliv na silnici existuje souvislá vrstva sněhu, ledu nebo námrazy. V úsecích s dopravní značkou „Povinná zimní výbava" je nutné mít zimní pneumatiky po celé zimní období, bez ohledu na počasí, připomíná i důležitost hloubky vzorku (dezénu), který by měl odpovídat aktuálním podmínkám. Každá země navíc stanovuje vlastní minimální povolenou hloubku, zpravidla by měla být minimálně 4 mm.

Udržování minimální hodnoty vzorku je fakt nesmírně důležité, hraje to ohromnou roli v bezpečí jak řidiče, tak všech ostatních na vozovce. Navíc pokud uvidí technik špatnou pneumatiku, ze které koukají dráty, bude mít negativní postoj k plnění. Moje rada zní – vybírejte osvědčené značky. Nemusí to být závodní nejdražší model, ale rozhodně se kvalitní pneu vyplatí,” dodává Hluchý.

Jaké jsou Frenkeeho rady?

➔ Zimní pneumatiky jsou povinnost

➔ Výběr pneumatik je klíčový

➔ Hlídejte si minimální hodnotu vzorkuNázory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tipy a triky