Direct jako jediná zaplatí škody způsobné větrem o rychlosti 50 km/h

opojištění

Pojištění majetku už v základu kryje škody, které způsobí vichřice. Tedy vítr o rychlosti větší než 75 km/h. Direct pojišťovna nově tento limit snížila na silný vítr o rychlosti minimálně 50 km/h.

Jakou rychlost má vítr při vichřici? Asi jen málokdo vytáhne z rukávu odpověď, že je to minimálně 75 km/h. Pojišťovny přitom podle tohoto ukazatele určují, jestli se na případné škody bude vztahovat pojištění majetku, nebo ne.

Direct pojišťovna se rozhodla tuto laťku posunout a nově zaplatí už škody, které způsobí jakýkoliv silný vítr o rychlosti větší než 50 km/h. „Nechceme po klientech, aby museli řešit, kdy už vítr fouká rychlostí vichřice, a kdy ještě ne. Proto jsme se rozhodli podmínky upravit,“ vysvětluje mluvčí Direct pojišťovny Nela Maťašeje.

A dodává, že tento limit je nejnižší na trhu. „Věříme, že ostatní pojišťovny se postupně přidají k nám a podaří se nám zase změnit pojišťovnictví ve prospěch klientů,“ říká Maťašeje.

Automatická součást pojištění majetku

Debata o pojištění pro případy vichřice se objevila například po řádění tornáda na jižní Moravě v roce 2021. Tehdy si lidé nebyli jistí, jestli se jim pojištění vztahuje i na tyto škody. „V Directu je pojištění proti vichřici a nově tedy i proti silnému větru nad 50 km/h automatickou součástí každého pojištění majetku. Tedy pojištění stavby i pojištění domácnosti. Vztahuje se například na případy, kdy klientovi vítr sebere část střechy nebo i extrémní případy, kdy mu tornádo vezme celý domov,“ vysvětluje mluvčí Direct pojišťovny.

Zároveň dodává, že i v tomto případě je velmi důležité mít ve smlouvě správně nastavenou hodnotu nemovitosti nebo domácnosti. „Tedy nebýt podpojištěný. Jinak hrozí, že pojišťovna nemusí klientovi zaplatit celou škodu,“ varuje Maťašeje.

oPojištění.cz
informace ze světa pojištění a risk managementu

Zpravodajský portál, který poskytuje komplexní zpravodajství ze světa pojištění a risk managementu. Denně přináší aktuální zprávy o vývoji pojistného trhu, odborné analýzy, informace o nabízených pojistných produktech a rozhovory s významnými osobnostmi pojišťovnictví.

Více informací na: www.opojisteni.czSdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tipy a triky