Vánoční pečení s domácí nutellou - lahodná domácí alternativa klasické pochoutky - tip na přípravu

Redakce, 3.12.2023
domácí nutella, recept na vánoční pečení

Užijte si kouzlo vánočních svátků s lahodnou domácí alternativou klasické pochoutky – nutelly. Tato sametová pomazánka, která je směsí lískových oříšků a jemného kakaa, je nejen vynikající k ranním toastům či palačinkám, ale také ideálním doplňkem vašeho repertoáru vánočního pečení. Díky kokosovému sirupu s nízkým glykemickým indexem, který jsme použili místo cukru, získá vaše domácí nutella nejen krásně karamelovou chuť, ale i punc zdravější alternativy té kupované.

Produktový tip:

Příprava není nijak složitá, navíc pokud si přiberete na pomoc stolní mixér Sage THE SUPER Q SBL920. Kombinuje 3 výrobky v jednom – standartní mixér a smoothie mixér s malou nádobou vhodnou na cesty. Je možné ho použít i s vakuovým nástavcem, který umožňuje mixování v nejvyšší možné kvalitě. O vysoký výkon se stará motor s příkonem 2400 W. Přístroj má intuitivní ovládání, je vyroben ze špičkových materiálů a je vybaven speciálním nožovým systémem. Robustní kovová základna zajišťuje tichý chod bez vibrací. Nádoba mixéru je vyrobena z Tritanu bez BPA, který je vysoce odolný proti nárazu a poškrábání a lze jej bez obav opakovaně mýt v myčce na nádobí.

 

 počet - 1 sklenička

 náročnost – snadné

 doba přípravy – cca 1 hodina

 

 

Suroviny:

 400 g lískových oříšků

 špetka soli

 1 lžička vanilkového extraktu

 3–4 lžíce kokosového sirupu

 1 lžíce kakaa

 1-2 lžíce kokosového tuku (nemusí být)

 

 

Postup přípravy:

  • Nejprve si dejte na plech lískové oříšky a v troubě je nechte při 200 °C přibližně 10 minut – dokud nezačne praskat slupka na oříškách.
  • Oříšky vyndejte z trouby a nechte úplně vychladnout. Poté si je dejte do kuchyňské utěrky a třete je o sebe, abyste se zbavili co nejvíce slupek.
  • Oloupané a opražené oříšky dejte do nádoby mixéru. Nasaďte a zajistěte víko nádoby pro bezpečné mixování.
  • Mixér zapněte tlačítkem ON a otočným ovladačem dejte MIX a postupně přidávejte stupně. Potřebujeme ořechy rozmixovat do hladkého a tekutého oříškového másla. Postupně si snižujte a zvyšujte výkon, podle potřeby.
  • K hotovému oříškovému máslu přidejte další ingredience a nechte je v mixéru promíchat. Případně můžete ingredience míchat už v misce. Kakaový prášek zahustí oříškové máslo. Pokud chcete mít nutellu v tekuté konzistenci, přidejte kokosový tuk.
  • Pozor, nepřidávejte vodu! Oříšky ji nasáknou a konzistence bude ještě více hustá.
  • Hotovou nutellu ještě dochuťte podle své chuti přidáním sirupu anebo soli. Přendejte ji do uzavíratelné skleničky a skladujte v chladu a temnu :).
  • Tip: Místo kokosového sirupu můžete přidat jakýkoliv jiný sirup jako sladidlo..nebo nesladit vůbec

 

 

 Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tipy a triky