ČEZ: Macquarie AM vyzval zájemce o nezávazné nabídky na GasNet

Research, 8.12.2023

Macquarie Asset Management plánuje prodat GasNet, největšího distributora plynu v ČR, a oslovil potenciální zájemce o předložení nezávazných nabídek. Již v srpnu ředitel pro strategie ČEZu Pavel Cyrani řekl, že je společnost připravena podat nabídku na koupi plynárenské distribuční sítě GasNet, jakmile bude prodej oficiálně zahájen. Společnost GasNet provozuje distribuční síť na celém území České republiky s výjimkou Prahy (Pražská plynárenská) a Jihočeského kraje (EG.D patřící do skupiny E.ON) a vlastní 65 tisíc kilometrů plynovodů a obsluhuje více než 2,3 mil. zákazníků. Čistý zisk GasNet za rok 2022 dosáhl 1,89 mld. (-35 % r/r) při tržbách 14,4 mld. (-7 % r/r). Hodnota transakce by se mohla pohybovat ve vyšších desítkách miliard . ČEZ v současné době provozuje distribuční síť pro dodávky elektřiny na většině území ČR (mimo Prahu a jižní část Čech a Moravy), doplnění portfolia i o distribuci plynu by tak mohlo být pro společnost ze strategického pohledu výhodné. Nicméně hodnocení transakce by záleželo na konečném ocenění. ČEZ bude mít zřejmě v rámci tohoto kroku i podporu státu. Ten by vzhledem ke strategickému charakteru aktiv musel schválit případný prodej zahraničnímu subjektu.

J&T BANKA, privátní a investiční banka úspěšných

Od roku 1998 nabízí služby a poradenství, které řeší nejen současné potřeby klientů, ale zohledňují i širší rodinné vztahy a delší časový horizont. Ochraňují majetek nejen před ekonomickými vlivy, ale i proti legislativním změnám a životnímu běhu. Zahrnují multigenerační správu majetku a nástupnictví, investiční poradenství, obchodování s cennými papíry, správu a strukturování majetku či služby life-style managementu. Vedle komplexních služeb family office a privátního bankovnictví poskytuje specializované financování v oblasti real estate a podnikových akvizic.

Do bankovního holdingu J&T Finance Group SE patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, J&T Banka d.d. v Chorvatsku a slovenská bankovní skupina 365 (dříve Poštová banka).

Více informací na: www.jtbank.czSdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Energie