Lockheed Martin a budoucnost F-35

Společnost Lockheed Martin (LMT) se v dynamicky se vyvíjejícím prostředí obranného a leteckého průmyslu nachází na klíčovém rozcestí. Po oznámení prezidenta Bidena o snížení počtu objednaných stíhaček F-35 pro rozpočtový rok 2025 jsme byli svědky 2% poklesu akcií společnosti.

Očekává se, že tento krok ořízne očekávané příjmy společnosti Lockheed zhruba o 2 %, což ukazuje na trend poklesu objednávek F-35 ze strany USA. Přesto letecký sektor společnosti Lockheed zaznamenal v roce 2023 meziroční nárůst tržeb o 2 %, což dokládá jeho odolnost vůči rozpočtovým tlakům. Ve středu zájmu jsou také strategická jednání společnosti Lockheed s Polskem, naznačující potenciální cesty k růstu uprostřed globálního přeformátování obranného sektoru. Pro investory představují tyto proměny složitý obraz rizik a příležitostí, což podtrhuje důležitost strategického přehledu a diverzifikace v obranném průmyslu.

Ing. Libor Stoklásek, MBA
Algoimperial


AlgoImperial

Algoimperial Fund je plně automatizovaný fond obchodující na mezibankovním trhu měn. Jedná se o fond kvalifikovaných investorů, jehož hlavní činností je správa klientského majetku pomocí automatických obchodních strategií. Systémy využívají volatility investičních aktiv a uzavírají obchody v desítkách sekund, přičemž Algoimperial velmi důsledně klade důraz na stabilitu, striktní risk management a maximalizaci profitu s nízkou nákladovostí.

Více informací na: www.algoimperial.comSdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Reality