ČEZ: Údajný úspěch v tendru na koupi GasNetu
Podle informací Hospodářských novin ČEZ údajně uspěl v tendru na koupi 55% podílu ve společnosti GasNet. Zda ČEZ majoritní podíl ve společnosti koupí, by tak již záviselo jen na tom, zda zbývající akcionáři (Allianz Capital Partners a British Columbia Investment Management) využijí své předkupní právo na tento podíl, což se neočekává.
Společnost GasNet provozuje distribuční síť na celém území České republiky s výjimkou Prahy (Pražská plynárenská) a Jihočeského kraje (EG.D patřící do skupiny E.ON) a vlastní 65 tisíc kilometrů plynovodů a obsluhuje více než 2,3 mil. zákazníků. Čistý zisk GasNet za rok 2022 dosáhl 1,89 mld. Kč (-35 % r/r) při tržbách 14,4 mld. Kč (-7 % r/r). Hodnota transakce by mohla ocenit celou firmu na střední až vyšší desítky miliard Kč.
ČEZ v současné době provozuje distribuční síť pro dodávky elektřiny na většině území ČR (mimo Prahu a jižní část Čech a Moravy), doplnění portfolia i o distribuci plynu by tak mohlo být pro společnost ze strategického pohledu výhodné. Nicméně hodnocení transakce by záleželo na konečném ocenění.
J&T BANKA, privátní a investiční banka úspěšných
Od roku 1998 nabízí služby a poradenství, které řeší nejen současné potřeby klientů, ale zohledňují i širší rodinné vztahy a delší časový horizont. Ochraňují majetek nejen před ekonomickými vlivy, ale i proti legislativním změnám a životnímu běhu. Zahrnují multigenerační správu majetku a nástupnictví, investiční poradenství, obchodování s cennými papíry, správu a strukturování majetku či služby life-style managementu. Vedle komplexních služeb family office a privátního bankovnictví poskytuje specializované financování v oblasti real estate a podnikových akvizic.
Do bankovního holdingu J&T Finance Group SE patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, J&T Banka d.d. v Chorvatsku a slovenská bankovní skupina 365 (dříve Poštová banka).
Více informací na: www.jtbank.cz
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Energie
- Platit hypotéku, nebo nájem? Dilema života v metropolích sílí, nájemní bydlení prožívá renesanci
- Dynamika růstu nájemného, cen bytů a mezd se k sobě začne v roce 2026 přibližovat
- Reas.cz: Byty, domy, regiony: realitní trh má za sebou rekordní rok, který změnil pravidla hry
- OTE a ČEPS rozšiřují možnosti přeshraničního vnitrodenního obchodování
- Zimní spánek jako základ pohody: co opravdu pomáhá tělu v chladných měsících?
- Yello: Spotový trh s elektřinou v roce 2025: více záporných hodin, přesto meziročně o 15 % dražší
