CPI PG: Stabilní vývoj ve 9M24, správa majetku R. Vítka oddělena od skupiny
CPI PG od začátku divestičního plánu v létě 2022 prodala nemovitosti za cca 3 mld. EUR, a to 900 mil. EUR v r. 2022, 900 mil. EUR v r. 2023 a 1,2 mld. EUR doposud v r. 2024. Divestice ve 3Q zpomalily, ale management čeká prodeje za dalších 440 mil. EUR v následujících měsících. V současnosti CPI PG plánuje divestice za 1 mld. EUR v r. 2025 a dalších 500 mil. EUR v každém z několika následujících roků. Cílem má být návrat LTV ke 40 % a znovuzískání investičního ratingu. Konečně, CPI PG uvedla, že díky sérii refinancování nyní nemá ke splacení žádný závazek nad 100 mil. EUR až do dubna 2026. V rámci realizace doporučení od společnosti White & Case, které reagují na report short-sellera z loňského roku, CPI PG oznámila založení family office Radovana Vítka, která je pověřena správou jeho majetku a která je oddělena od CPI PG. Skupina rovněž ukončila některé sponzorské aktivity. Celkově hodnotíme report neutrálně vzhledem k meziročně stabilnímu provoznímu hospodaření a dluhovým ukazatelům.
J&T BANKA, privátní a investiční banka úspěšných
Od roku 1998 nabízí služby a poradenství, které řeší nejen současné potřeby klientů, ale zohledňují i širší rodinné vztahy a delší časový horizont. Ochraňují majetek nejen před ekonomickými vlivy, ale i proti legislativním změnám a životnímu běhu. Zahrnují multigenerační správu majetku a nástupnictví, investiční poradenství, obchodování s cennými papíry, správu a strukturování majetku či služby life-style managementu. Vedle komplexních služeb family office a privátního bankovnictví poskytuje specializované financování v oblasti real estate a podnikových akvizic.
Do bankovního holdingu J&T Finance Group SE patří kromě české J&T Banky její slovenská pobočka, J&T Banka d.d. v Chorvatsku a slovenská bankovní skupina 365 (dříve Poštová banka).
Více informací na: www.jtbank.cz
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Reality
- Nájemní trh reaguje na bytovou krizi v Česku: rostou ceny, mění se struktura i požadavky nájemců
- Rok 2024 přinesl PSN rekordní prodeje: prodala 285 jednotek a rok 2023 tak překonala o téměř 40 %
- Česká společnost RC Europe otevřela největší logistické centrum v Chorvatsku. Investice přesáhla 100 milionů eur
- V Plzni odstartovala stavba bytového projektu Bydlení Šumavská. Šetří náklady i přírodu
- V minulém roce došlo ke zrušení norem, které prodražují výstavbu. Reakce MMR na rozhovor serveru Sez
- Komunitní kanceláře jako reakce na hybridní model. Landis+Gyr a Colliers ukazují budoucnost pracovního prostředí