Oslavte víkend bruslením zdarma, řemeslnými trhy i rozmanitými filmy
Proč sedět doma? Vždyť brněnský víkend plný zábavy vás volá ven. Využijte volného vstupu na kluziště, projděte se po adventních jarmarcích nebo se vydejte za Mikulášem do zoo. Kromě toho se budou promítat filmy nejrůznějších žánrů pro děti i dospělé.
Super možnost zabruslit si zcela zadarmo dostanete v pátek, kdy se koná další ze Dnů sportovišť. Na kluziště za Lužánkami a ve Vodově ulici můžete dorazit ve dvou blocích, konkrétně 15.00–17.00 a 18.00–20.00. Podrobnosti zjistíte na stránkách Starezu.
Do brněnské zoo zamíří v sobotu mezi 10. a 14. hodinou mikulášské oslavy. Vyrobíte si tam dárky pro domácí mazlíčky, na děti čekají speciální dílničky i Mikuláš se svojí výpravou. Scházet nebudou ani speciální komentovaná krmení. Více si přečtěte v online pozvánce.
Po krátké odmlce se vrací do Tržnice Brno MINT market, na němž seženete neokoukané designové dárky jako svíčky, kosmetiku, keramiku i spoustu dalšího. Otevřeno bude v sobotu i neděli od 10 do 17 hodin. Uskuteční se také adventní jarmark v kině Art, který je v plánu na neděli v čase 14–18 hodin.
V Artu zároveň probíhají až do neděle Dny ukrajinského filmu. Na výběr bude ze zajímavých snímků, jejichž seznam najdete tady. Za filmovými zážitky však vyrazte i do Scaly na festival Malé oči určený především dětským divákům. Letošní ročník nese podtitul Strážci světů a vyzdvihuje péči o přírodu a obecně o okolní svět.
Sváteční atmosféra vás obklopí na výstavišti v pavilonech F a G1, kde do konce týdne potrvá bohatý program. Narazíte tam na řemeslný jarmark, zatímco děti se zabaví pečením cukroví nebo výrobou vánočních dekorací. Připravena bude také řada hudebních vystoupení a jiných doprovodných aktivit.
Na volejbalový podvečer se můžete těšit v sobotu v hale Kounicova. Nejprve od 16.00 nastoupí domácí hráči k extraligovému utkání s Odolenou Vodou, po nichž zabojuje ženský tým Šelem s Olympem Praha. Brněnské celky se zatím nacházejí na spodních příčkách svých soutěží, a tak pro ně bude každý bod cennou vzpruhou.
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Tipy a triky
- Výlety: V Českých Milovech si můžete užít venkovní únikovou hru, ve které ožívá zakladatel sklářské huti (audio)
- Významného rozšíření se po víc než 60 letech dočkala krajská Hvězdárna Valašské Meziříčí na Vsetínsku. Ve čtvrtek tam otevřeli nové Kulturní a kreativní centrum za víc než 80 milionů korun. (video)
- Radioporadna: Dopravní nehoda se dá řešit i bez papírů. S aplikací bouračka.cz to jde snadno a rychle (audio)
- Dobré odpoledne z Českých Budějovic: Nová cyklostezka vede podél řeky Vltavy v Českém Krumlově. Spojuje Domoradice s centrem města (audio)
- V noci na čtvrtek byl Měsíc nejen v úplňku, ale také nejblíže Zemi v letošním roce. Tento jev známý jako superúplněk patřil k nejjasnějším za posledních šest let
- Věda Plus: Čeští vědci vyvinuli chytré nanovlákenné náplasti (audio)