Bourání: Po válce chtěli architekti budovat sociální bydlení. Jak se rodila první sídliště? (audio)
Rozhlas.cz, 21.1.2026
Po 2. světové válce přišlo znárodnění. Platilo to i pro stavební firmy a architektonické kanceláře. Všichni architekti a projektanti pracovali ve státním ústavu Stavoprojekt, který byl možná největší projekční firmou na světě.
Poslech pořadu ČRo
Audio
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Hodnocení článku
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Rozhovor s
- Energie pod kontrolou: proč se vyplatí porovnávat nabídky dodavatelů
- Čeká nás teplotně nadprůměrné léto. Budou zase blackouty?
- Prázdný dům jako pozvánka pro zloděje? Před dovolenou se vyplatí zkontrolovat zabezpečení, jen zamknout nestačí
- Proč se dnes lidé bojí stavět? Třetina lidí se kvůli obavám z náročnosti vzdá snu o rodinném domě
- Češi se dívají po nemovitostech za hranicemi. Láká je Španělsko a Itálie, financování může řešit americká hypotéka KB
- Revoluční záruka ve světě oken, dveří a stínění