Jihočeské nebe: Joseph-Louis Lagrange byl jedním z největších matematiků, ale také studoval oběžné dráhy planet (audio)
Rozhlas.cz, 25.1.2026
Jeho jméno je zapsáno na Eiffelově věži v Paříži spolu s dalšími 71 jmény velikánů vědy a techniky. Narodil se 25. ledna 1736 v Turíně v Itálii. Zemřel 10. dubna 1813 v Paříži, pohřben je ve zdejším Pantheonu. Joseph-Louis Lagrange byl proslulým matematikem, fyzikem a také astronomem.
Poslech pořadu ČRo
Audio
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Hodnocení článku
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Rozhovor s
- Chlad, plísně a dražší bydlení. Úniky tepla v domácnostech zvyšují náklady na údržbu domů a bytů o tisíce korun ročně. A prodražují taky vytápění. Řada lidí proto teď ztráty tepla řeší. (video)
- ČEZ Prodej překročil metu 600 000 zákazníků u plynu a dále zlevňuje
- Společnost TCL na veletrhu CES 2026 představila budoucnost zdravého a efektivního bydlení s novými domácími spotřebiči
- Češi chtějí sdílet elektřinu: Zájem nepřerušily ani zima, ani Vánoce
- ČEZ: Fotovoltaiky loni zvedly výrobu o více než 30 %. Růst táhly nové elektrárny a slunečný rok
- Průměrná tržní cena povolenky na emise skleníkových plynů za rok 2025