Dražba zámku Štiřín
03.09.2026 / 15:13 | Aktualizováno: 03.09.2026 / 15:19
Bylo vyhlášeno desáté kolo elektronické aukce zámku Štiřín. Aukce proběhne ve dnech 1. a 2. října 2026 s vyvolávací cenou 720 milionů Kč.
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vyhlásil desáté kolo elektronické aukce historického areálu zámku Štiřín, který se nachází v obci Kamenice přibližně 25 kilometrů jihovýchodně od Prahy.
Zámek Štiřín, barokní komplex z 18. století včetně rozsáhlého přilehlého areálu, nabízí ubytování v 64 hotelových pokojích rozmístěných v pěti budovách. Součástí areálu jsou rovněž dvě restaurace, vinný bar, jídelna, několik společenských sálů určených pro kongresové a kulturní akce, sportovní zařízení a relaxační zázemí. V hlavní zámecké budově se nachází také kaple. Areál dále zahrnuje wellness centrum a zámecký park.
Aukce bude zahájena 1. října 2026 v 10.00 hodin a ukončena 2. října 2026 v 10.00 hodin. Vyvolávací cena byla stanovena na 720 000 000 Kč, tedy ve stejné výši jako v devátém kole aukce. Minimální příhoz činí 50 000 Kč. Podmínkou účasti je registrace v elektronickém aukčním systému a složení kauce ve výši 20 000 000 Kč. Lhůta pro přihlášení k aukci končí 30. září 2026 ve 23.59 hodin.
Prohlídky areálu zámku Štiřín se uskuteční 8. září 2026 ve 13.00 hodin a 18. září 2026 v 10.00 hodin. Zájemci jsou žádáni písemně oznámit zvolený termín panu Milanu Ševelovi (+420 225 776 150, milan.sevela@uzsvm.gov.cz), a to nejpozději do 17.00 hodin dne předcházejícího prohlídce.
Veškeré informace o nemovitosti, podmínkách účasti a průběhu aukce jsou k dispozici na oficiálních stránkách elektronické aukce (v českém jazyce).
Anglická verze aukčního prospektu je přiložena níže:
Další informace lze získat prostřednictvím následujících kontaktů:
- Telefon: +420 225 776 776
- E-mail: tiskove@uzsvm.gov.cz
- Webové stránky: www.nabidkamajetku.gov.cz
přílohy
Now for sale Štiřín Chateau
-
3 MB PDF (Acrobat dokument) 3. 9. 2026
https://mzv.gov.cz/file/6269937/Folleto_Stirin.pdf
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Reality
- Pražané tráví hodiny přesuny mezi domovem, prací a službami. Nová čtvrť na Žižkově chce nabídnout jiný model života
- Rezidenční projekt Čámovka v Čimicích se rozšiřuje, zahajuje prodeje bytů třetí fáze
- Retail mění tvář. Budoucnost patří hybridním konceptům
- BTR drží vysokou obsazenost a chystá výrazný růst. Nájem zůstává výrazně pod splátkou hypotéky
- Prodej zámku Štiřín – 10. kolo elektronické aukce