Také HVB Bank snižuje sazby u hypoték, ostatní vyčkávají

Cianews.cz (ČIA), 1.10.2004

Změnit intervaly aktualizací úrokových sazeb u hypotečních úvěrů a zároveň snížit tyto sazby se rozhodla HVB Bank. Místo dosud používané týdenní aktualizace bude banka měnit sazby vždy jednou měsíčně. "Změna období platnosti úrokové sazby nám umožnila snížit úroky o přibližně 0,3 procenta u všech typů hypoték," řekla ČIA mluvčí HVB Bank Petra Kopecká. Úroková sazba u hypotéky s jednoletou fixací u HVB Bank začíná na úrovni 3,88 procenta, pětiletá fixace činí minimálně 4,81 procenta.

Ke snížení úrokových sazeb se dnes rozhodla také Česká spořitelna, která je největším poskytovatelem hypoték v tuzemsku. Spořitelna úroky snížila o 20 až 40 bazických bodů, avšak s platností pouze do konce října. Předchozím krokem spořitelny však bylo letní zvýšení sazeb o 40 až 50 bodů. Od začátku října budou hypotéky České spořitelny se sazbou stanovenou na jeden rok stát 3,49 procenta, sazba při pětileté fixaci činí 5,29 procenta. Sazby spořitelny jsou garantované.

Komerční banka podle její mluvčí Romany Kubálkové zatím o úrokové sazby drží na současné úrovni. Pětiletá u této banky začíná na 4,79 procenta, sazba s platností jeden rok činí minimálně 3,38 procenta. Také Českomoravská hypoteční banka dosud o změně sazeb nerozhodla. Její mluvčí David Sahula ČIA řekl, že banka sleduje situaci na trhu, ale dosud nemá důvod pro změnu sazeb. Pětiletá sazba u ČMHB začíná na 4,8 procenta, jednoletá na 4,3 procenta.

-vp-, -td-
© ČESKÁ INFORMAČNÍ AGENTURA, s.r.o. Zpravodaj.cz využívá agenturní zpravodajství České informační agentury, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdroju ČIA je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČIA.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Bydlení rubrika