Investice do nového bydlení přináší výhodné zhodnocení

Rubrika: Nové bydlení
Vladimír Urbánek (Kurzy.cz), 6.10.2004

Investice do nového bytu přináší výhodné zhodnocení peněz

Pražský Barrandov je  dynamickou, oblíbenou a výhodnou lokalitou pro koupi nového bytu


Investice do bytu na pražském Barrandově se skutečně vyplatí. FINEP zde realizoval v roce 2000 projekt PANORAMA BARRANDOV v průměrných cenách 21.000,- /m2 bytové plochy. „V současnosti prodáváme ve stejné lokalitě byty v projektu KASKÁDY BARRANDOV III. Průměrná cena v dané lokalitě vzrostla za posledních 7 let z necelých 19.000,- na 32.000,- /m2 podlahové plochy, což je nárůst o 68%. Tento nárůst odpovídá průměrnému ročnímu zhodnocení vložených prostředků ve výši cca 10% p.a.,“ hodnotí situaci obchodní ředitel FINEPu ing. Pavel Rejchrt

To je ve srovnání s běžnými úroky v bankách výrazně více. „Bankovní úroky jsou dlouhodobě na tak nízké úrovni, že většinou nepokryjí ani inflaci. Za posledních 10 let se jim to podařilo jen dvakrát,“ poznamenal v této souvislosti pro idnes Jiří Malý, poradce společnosti PORFIN.


Finep realizuje na pražském Barrandově už třetí bytový projekt. „Tato lokalita má mnoho předností: je blízko krásné přírody v Prokopském údolí, disponuje kvalitní infrastrukturou a pomocí nejmodernější tramvajové rychlodráhy v Česku nabízí rychlé spojení s centrem města,“ konstatuje předseda představenstva společnosti FINEP ing. Michal Kocián.

FINEP se výrazně podílí na celkové proměně a zkvalitnění bydlení v této lokalitě. Pro část Barrandova, kde jsou soustředěny jeho projekty, se již vžil název „Nový Barrandov“. Za posledních 7 let zde vzniklo cca 1200 bytů v projektech PANORAMA Barrandov a KASKÁDY Barrandov. Jejich realizace  má mnoho pozitivních ohlasů, projekt PANORAMA Barrandov byl mezi 8 finalisty soutěže Nejlepší z realit v roce 2002. 

                       

 

FINEP & partners

Společnost FINEP byla založena v roce 1995. Hlavní snahou zakladatelů bylo přispět k oživení trhu s menšími byty, který v té době stagnoval. Za prvních 8 let své existence prodal FINEP téměř 2000 bytů a zařadil se mezi největší developerské společnosti na českém trhu. Specializuje se na oblast hlavního města Prahy. Jeho prioritou je stavba kvalitního a přitom dostupného bydlení v lokalitách, které skýtají krásný výhled na metropoli a zároveň jsou v těsném sepětí s okolní přírodou.

www.finep.cz

Názory na článek  Investice do nového bydlení přináší výhodné zhodnocení
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Nové bydlení