ČTel nabízí novou službu - dohled nad byty a prostory !

Vladimír Urbánek (Kurzy.cz), 11.10.2004
Český Telecom dnes oznámil, že začal komerčně nabízet novou službu. Díky pevné lince je schopen nabídnout zákazníkům nepřetržitý dohled nad jejich byty nebo komerčními prostory a to díky napojení bezpečnostního systému přes pevnou linku na firemní pult centralizované ochrany. Specialisté u pultu monitorují situaci a v případě potřeby k ohroženému objektu vysílají zásahovou jednotku, která má prověřit situaci.

Komunikace bezpečnostního systému s centrem je bezplatná, služba je účtována prostřednictvím měsíčního paušálu, který je stanoven na 208 /měsíc, se službou zahrnující i případný výjezd zásahové jednotky pak 476 .

Před samotným objednáním služby provedou specialisté ČTelu návštěvu bytu a zpracují optimální návrh řešení pro jeho zabezpečení.

Dálková ostraha budov přes telefon je jednou z prvních služeb v rámci takzvané vize digitální domácnosti, kterou Telecom na Invexu prezentuje spolu s dceřiným mobilním operátorem Eurotel. Uživatelé si mohou například již nyní objednat dálkové ovládání elektrických spotřebičů, jako jsou bojlery, garážová vrata, světla či ventilace prostřednictvím krátkých textových zpráv z mobilního telefonu.

V blízké budoucnosti chce Telecom nabídnout mimo jiné možnost spuštění televizních programů v době, kdy již běží, hlídání dětí prostřednictvím webkamer či nahrávání a hraní počítačových her bez použití počítače prostřednictvím televizního přijímače.

Další informace, především o zpoplatnění služby,
naleznete ve zprávě
Telecom nabízí zajištění bytů přes telefonní linku 

Názory na článek  ČTel nabízí novou službu - dohled nad byty a prostory !
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Zpráva dne z Technika