Financování bydlení, hypotéky, stavební spoření, stránka 416

Financování bydlení zvažuje každý, kdo si chce pořídit byt, dům, nebo pozemek. V dnešní době je nejčastějším řešením hypotéka spolu s vlastními prostředky. Stále oblíbené je take stavební spoření, které se dá použít i na vybavení domácnosti. Hypotéční úvěr je v dnešní době výhodný i proto, že jsou nízké hypotéční sazby a je možné zvolit délku fixace.

Blíží se zrušení předkupního práva, majitelé nemovitostí s prodejem vyčkávají

23.6.2020

Předkupní právo se v posledních šesti letech střídavě objevovalo a zase mizelo z českého právního řádu mizelo a vyvolávalo hodně nejasností a komplikací. Od 1. července dochází k jeho téměř úplnému zrušení. Co to znamená?

Refinancování hypotéky mimo konec fixace úrokové sazby – je vůbec možné?

22.6.2020

Potřebujete z nějakého důvodu refinancovat svoji stávající hypotéku byť do konce fixace úrokové sazby zbývá ještě dlouhá doba? Na níže uvedených řádcích se dozvíte, jaké jsou možnosti v případě, že nová banka hypotéku skutečně poskytne.

Co zajímá hypoteční banky v případě, že o úvěr žádá podnikatel? (21.6.2020)

21.6.2020

A to ve vztahu k jeho podnikatelské činnosti, tj. pomineme údaje typu věk, vhodnost zástavy či informace uvedené v bankovním registru klientských informací a nebankovních registrech klientských informací.

Co byste měli vědět o pojištění nemovitosti a hypotečním úvěru?

21.6.2020

Nutnost sjednání pojištění nemovitosti potká každého žadatele o hypotéku. Při porovnání výhodnosti nabídek hypotéky však málokdo bere v potaz i podmínky, za kterých si bude sjednávat právě toto pojištění.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domyBanky v květnu poskytly nejméně hypoték za 10 let. V příštím roce nastane pro řadu lidí generační příležitost ke koupi nemovitosti

21.6.2020

Hypotéční trh v květnu zamrzl. Banky poskytly nejméně hypoték za uplynulých deset let, a sice 6203. Posledním ještě slabším květnem z hlediska počtu poskytnutých hypoték byl ten z roku 2010. Důvodem je pochopitelně koronavirová krize.

Nemovitosti zlevnit mohou, i výrazně. Zvláště, udeří-li druhá vlna pandemie

20.6.2020

Tuzemský hypotéční trh v květnu zamrzl. Banky poskytly nejméně májových hypoték za uplynulých deset let. Slabá poptávka po hypotékách značí, že může oslabit i poptávka po nemovitostech. Ty by pak mohly zlevnit.

ČNB vypíná další limit na hypotéky, snižuje proticyklickou kapitálovou rezervu na polovinu

20.6.2020

Bankovní rada ČNB dnes snížila sazbu proticyklické kapitálové rezervy bank na 0,5 % z aktuální úrovně 1 %. Částečné uvolnění proticyklické kapitálové rezervy podpoří schopnost bank plynule úvěrovat nefinanční podniky a domácnosti, uvedl regulátor v dne...

EKOSPOL: ČNB zmírnila podmínky pro získání hypotéky, trhu to ale příliš nepomůže. Banky jsou obezřetnější

19.6.2020

Zájemci o hypotéku mají opět, alespoň teoreticky, vyšší šanci na její získání. Česká národní banka (ČNB) totiž zrušila další své omezení, kterým svazovala hypoteční trh. Banky tak nově mohou dát hypotéku i těm, u nichž měsíční splátky přesáhnou polovinu&h