Financování bydlení, hypotéky, stavební spoření, stránka 425

Financování bydlení zvažuje každý, kdo si chce pořídit byt, dům, nebo pozemek. V dnešní době je nejčastějším řešením hypotéka spolu s vlastními prostředky. Stále oblíbené je take stavební spoření, které se dá použít i na vybavení domácnosti. Hypotéční úvěr je v dnešní době výhodný i proto, že jsou nízké hypotéční sazby a je možné zvolit délku fixace.

MMR: Revoluční změny vyžadují změnu přístupu i myšlení - nový stavební zákon

17.12.2019

Ministerstvo pro místní rozvoj přišlo s novým stavebním zákonem, který zásadně zjednoduší stavební řízení v České republice. To se nyní propadá mezi nejhorší na světě. Jedná se o revoluční změnu, a proto byla do přípravy zapojena celá řada odborníků. Z...

Energetický regulační úřad chrání spotřebitele i v nadnárodní úrovni

16.12.2019

Energetický regulační úřad chrání spotřebitele i v nadnárodní úrovni 16. 12. 2019 Evropská komise předložila balíček návrhů nazvaný Čistá energie pro všechny Evropany v listopadu 2016. Obsahuje 8 legislativních návrhů, které přispívají k formování...

Hypotéka na rekonstrukci – co vás čeká?

16.12.2019

Potřebujete už nutně zrekonstruovat dům, ale peníze nezbývají? Spotřebitelský úvěr je pro vás drahý a v rodině si půjčit nemůžete? Nezoufejte. Ještě je tu hypotéka. Možná jste ani netušili, že s ní lze financovat nejen pořízení bydlení, ale také opravy...

Stabilita příjmů hraje u hypotéky velkou roli – neriskujte marně vynaložený čas a peníze

16.12.2019

Vysoký příjem sám o sobě k získání hypotéky nestačí. Banky detailněji zkoumají i jeho stabilitu a je možné, že pokud je jeho výše v budoucnosti nejistá, hypotéku nemusí poskytnout.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domyUdržitelnost a ekologičnost budov začíná u návrhu architektů

14.12.2019

Udržitelnost budov a jejich co nejnižší dopad na životní prostředí není jen o použitelných materiálech a technologiích. Začíná už u architektonického návrhu a umístění budovy do terénu, jejího nasměrování vůči světovým stranám, architektonického řešení,..

Hypotéka vs. vlastní úspory? Jaké otázky je dobré si zodpovědět než vyplníte žádost o úvěr?

14.12.2019

Snaha zadlužit se co nejméně k tomu svádí – rozpustit část vlastních úspor v rámci investic do bydlení. Snížení splátky hypotéky se vám však může následně výrazně prodražit. Nebojte se ponechat si volné peníze k dispozici a žádost o hypotéku na vyšší...

Fotovoltaika a ŠKODA AUTO aneb nová rozsáhlá 8,5 MW elektrárna

14.12.2019

V Německu je již delší dobu od Volkswagenu znát snaha být v budoucnu uhlíkově neutrální. Navazuje na to vlastně i koncernová ŠKODA nyní výraznou „zelenou“ investicí v Indii. Tamní dcera s názvem ŠKODA AUTO Volkswagen India Private Limited (dále jen...

Voda zdraží v roce 2020 nejvíc za několik let. Zdražení čeká větší i menší města, lidé připlatí až 1000 Kč navíc.

13.12.2019

České domácnosti čeká největší zdražení vody za posledních několik let. Po novém roce stoupne cena vodněho a stočného v některých městech až o 12 procent. A to může znamenat pro běžnou rodinu ročně až tisíc korun navíc.

Lídři EU se shodli na uhlíkové neutralitě. Polsko si zařídilo výjimku

13.12.2019

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se v noci na pátek na summitu Evropské rady shodli na uhlíkové neutralitě. A to do roku 2050. Premiér Andrej Babiš přitom původně hrozil zablokováním hlasování. Nakonec ale souhlasil.

Centropol: Zákazník je středobodem našeho zájmu

13.12.2019

Posílení ochrany spotřebitelů je cílem Deklarace dodavatelů elektřiny a plynu, na jejíž finální podobě se před pár dny dohodli klíčoví dodavatelé energií s ministerstvem průmyslu a obchodu, Svazem obchodu a cestovního ruchu, Energetickým regulačním...

Do roku 2030 zanikne v evropských uhelných regionech 160 tisíc pracovních míst, těžbu tlumí i Česko

13.12.2019

Důraz na ekologii i nízká efektivita starých hnědouhelných elektráren v Evropě postupně tlumí uhelnou energetiku. Mezi lety 1990 a 2017 spotřeba uhlí v zemích dnešní osmadvacítky poklesla podle Eurostatu z 1,3 miliardy tun na 678 milionů tun.

Zákon o regulaci makléřů nebude mít dostatečný efekt, chybí dozorový orgán

12.12.2019

Důležitý zákon, který ovlivní domácí realitní trh, jde do finále. Vstoupit v platnost by měl začátkem nového roku a nastavit má podmínky pro činnost makléřů. „Současná podoba regulace nebude mít takový efekt.

Věno i výbavu berou Češi stále vážně, zjistil průzkum

10.12.2019

Tradice chystání výbavy u nás stále není přežitek. Téměř 64 % Čechů vybavili jejich rodiče do života materiálním, finančním nebo jiným způsobem. Forma výbav se sice mění, ale úmysl zůstává.

Tři otázky i odpovědi na téma: jak hospodařit s teplem

10.12.2019

Vliv na spotřebu energií využitých na topení má i teplota nastavená v bytě a způsob, jak s ní nakládáte. V praxi to pak znamená, že spotřebu ovlivňuje nejen to, jak vysokou teplotu máte nastavenou, ale také intenzita větrání a další tepelné ztráty.