Financování bydlení, hypotéky, stavební spoření, stránka 427

Financování bydlení zvažuje každý, kdo si chce pořídit byt, dům, nebo pozemek. V dnešní době je nejčastějším řešením hypotéka spolu s vlastními prostředky. Stále oblíbené je take stavební spoření, které se dá použít i na vybavení domácnosti. Hypotéční úvěr je v dnešní době výhodný i proto, že jsou nízké hypotéční sazby a je možné zvolit délku fixace.

Škrty v podpoře solární energie

13.11.2019

Ministerstvo průmyslu a obchodu chce razantně snížit částky určené na podporu obnovitelné energie. Celkově jde na všechny zdroje 47 miliard ročně, solární elektrárny si pak odčerpají 29 miliard.

Domácí alergeny: roztoči tvoří hlavní součást prachu v domácnosti

12.11.2019

Podzimní alergie má mnoho podob. Potíže způsobují především plísně, prach a roztoči. Musíte se alergie obávat, když máte doma uklizeno? O úklidu a alergiích panuje několik mýtů, jaká je ale pravda?

Návrh cenových rozhodnutí, kterými se stanovuje podpora pro podporované zdroje energie pro rok 2019 a 2020

12.11.2019

Návrh cenových rozhodnutí, kterými se stanovuje podpora pro podporované zdroje energie pro rok 2019 a 2020 Návrh ERÚ Pravidla konzultačního procesu Připomínky Vypořádání připomínek V souladu s ustanovení § 17e zákona č. 458/2000 Sb.

V Praze vznikne šest unikátních vil v hodnotě přesahující miliardu korun

11.11.2019

V Praze 6 vznikne šest unikátních vil v hodnotě přesahující miliardu korun. Jde o dva rezidenční projekty v segmentu hyperluxusních staveb. Zahájení výstavby je plánované na rok 2020.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domyO výstavbu v pasivu je obrovský zájem

11.11.2019

O dotace v poslední, již ukončené výzvě, na výstavbu v pasivním standardu se obce doslova popraly. Alokace 500 milionů korun nestačila na obrovský zájem o výstavbu základních či mateřských škol, sportovních hal, kulturních domů a nemocničních pavilonů,...

Předvánoční úklid: je možné si úklid "užít"?

9.11.2019

Od jarního úklidu je to již nějaký pátek a už je tu ten předvánoční, který možná úporně odkládáte, i když víte, že se mu nelze zcela vyhnout. Čas strávený venku se ale s nastupující zimou zkracuje a vám se čím dál tím více naskytuje pohled na váš domov,..

Soutěž pro studenty architektury a mladé architekty: Mladé oči architektury 2020

8.11.2019

Společnost Ekonomické stavby, přední stavitel rodinných domů, připravila pro studenty architektury a mladé architekty soutěž, se kterou mohou nastartovat svou kariéru. Tématem soutěže je „Nejlepší bydlení pro rodiny s dětmi v rodinném domě“.

Realitní kanceláře čelí citelnému propadu tržeb, kvůli ochlazování nemovitostního trhu. Naopak "ajťákům" se nadmíru daří

8.11.2019

V tuzemském sektoru služeb se v třetím čtvrtletí předně projevil růst mezd napříč ekonomikou. Mzdy by za celý letošní rok měly růst reálně o zhruba čtyři procenta a jejich růst se nevyhýbá pochopitelně ani sektoru služeb, kde propisuje do finálních cen.

Češi a technologie: 21 % domácností uvažuje o klimatizaci, 16 % chce investovat do chytré domácnosti

7.11.2019

Trend modernějších domácností potvrzují také výsledky odpovědí na další otázky. 4 % respondentů již mají doma zařízení pro tzv. chytrou domácnost a dalších 16 % o této investici uvažuje.

Pětina českých domácností dýchá znečištěný vzduch

5.11.2019

Pětina českých domácností[1] dýchá každý den znečištěný vzduch. 90 % dne trávíme zavření v budovách[2], a proto je zásadní dbát na kvalitu vzduchu uvnitř místností a přijmout opatření, která nám umožní dosáhnout zdravějšího prostředí pro život.

Jak vybrat interiérové osvětlení

5.11.2019

Osvětlení v bytě je jedním z nejdůležitějších faktorů, který vytváří atmosféru a ovlivňuje náladu a psychiku lidí. Nedostatek světla, anebo naopak příliš přesvětlené prostory, nejsou vhodné ani příjemné pro oči.

Zavedení energií do novostaveb – šetřit můžete hned od začátku

5.11.2019

Pokud dokončujete nový dům, bývá zavedení energií jednou z prvních starostí. Jak na to a jak při tom co nejvíc ušetřit? Nezapomeňte, že dodavatele energií si můžete vybrat sami. To samozřejmě platí i v případě, že se stěhujete do bytu v novostavbě.

Video: Saša Uhlová: Z bydlení se stala investiční komodita, krize je celosvětová

5.11.2019

Projekt Českého rozhlasu Rozděleni svobodou vyvrcholil debatou devíti lídrů politických stran a hnutí zastoupených ve sněmovně o klíčových problémech dneška. Jedním z nich je i bydlení. Podle politiků by mohlo být řešením zjednodušení stavebního...

Tesla a její nová solární taška. Musk už vidí tisíc nových střech týdně

5.11.2019

Již v roce 2016 představila Tesla svou první solární tašku, která měla u nových střech logicky rovnou efektivněji nahrazovat následně instalované klasické fotovoltaické panely. Také vzhledem k ceně produktu však vše nešlo podle plánu a kromě střech řady..

Nové byty pro mladé i seniory: Brno se chystá k rekonstrukci vybydlených domů

5.11.2019

(ral) – Bezmála čtyřicet nových startovacích nebo sociálních bytů budou podle plánů města lidé využívat už za pár let. Do rekonstrukce vybydlených domů investuje více než 80 milionů korun.