Financování bydlení, hypotéky, stavební spoření, stránka 428

Financování bydlení zvažuje každý, kdo si chce pořídit byt, dům, nebo pozemek. V dnešní době je nejčastějším řešením hypotéka spolu s vlastními prostředky. Stále oblíbené je take stavební spoření, které se dá použít i na vybavení domácnosti. Hypotéční úvěr je v dnešní době výhodný i proto, že jsou nízké hypotéční sazby a je možné zvolit délku fixace.

7 rad na dobrou noc: spěte zdravě a bez počítání oveček

18.7.2019

Umýt se a vyčistit si zuby, to jsou běžná pravidla večerní hygieny, která si osvojujeme od dětství. Často ale zapomínáme na spánkovou hygienu a díky tomu pak nespíme tolik, kolik bychom měli.

České hypotéky dále zlevňují. Zlevňování nahrávají Trumpovy obchodní války a hrozba tvrdého brexitu

17.7.2019

Průměrná sazba hypoték v ČR – Fincentrum Hypoindex – v červnu pátý měsíc v řadě klesala. Hypotéky tak jsou nejlevnější od října loňského roku, průměrná sazba v červnu činila 2,76 procenta.

Jak získat hypotéku i v pokročilém věku?

17.7.2019

V případě hypoték jsou často zmiňováni žadatelé z řad lidí kolem třicítky. Co ale lidé, kteří již dosáhli např. 45 let věku a jež také touží po lepším bydlení financovaném hypotékou? Maximální věk pro splácení hypotéky činí 75 let.

Zástavní hodnota nemovitosti – co dělat v případě, že smluvní znalec banky ji stanovil níže a banka „odmítá“ poskytnout úvěr?

16.7.2019

Maximální výše hypotéky činí 90 % zástavní hodnoty nemovitosti, co ale dělat v případě, že smluvní znalec banky stanoví hodnotu nemovitosti níže než je kupní cena? Možností je hned několik.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domyCo asi nevíte o svém zámku: má platnou patentovou ochranu?

15.7.2019

Čas prázdnin a dovolených je tradičně obdobím, kdy se na nás ze všech stran nahrne spousta informací, jak zabezpečit domov před vykradením. To nejdůležitější se ale k zákazníkům často nedostane.

České obce bojují se spotřebou vody, pomoci mají vodoměry napojené na Internet věcí

15.7.2019

Spotřeba pitné vody v loňském roce stoupla v průměru o půl litru na jednoho člověka v domácnosti. Stalo se tak i přes extrémní sucho a s ním spojená omezení týkající se využití vody. Tuzemské obce v tomto směru často svádějí marný boj.
Co banky bude zajímat ve vztahu k nemovitosti určené k zástavě?

13.7.2019

Typ nemovitosti U hypotečního úvěru lze standardně ručit těmito typy nemovitostí: · rodinný dům bez nebytových prostor s pozemky ve funkčním celku, · rodinný dům s nebytovými prostory, kde převažuje funkce bydlení, s pozemky ve funkčním celku, · bytová...

Ceny nájmů rostou. V Praze dáte za průměrný byt i víc než 25 tisíc

12.7.2019

Rostoucí poptávka po bytech zvyšuje ceny nájmů. Na vině jsou zpřísněné podmínky pro udělení hypoték, ale také rostoucí zájem o bydlení ve větších městech. Realitní kanceláře registrují nárůst ceny pronájmů v celé zemi.

Dana Drábová: Stavba bloku v Dukovanech by měla stát do 200 miliard Kč (Video)

11.7.2019

Do konce roku by podle ministra průmyslu Karla Havlíčka (za ANO) měl stát uzavřít smlouvu se společností ČEZ, která by umožnila získat výhodné financování pro výstavbu nových jaderných reaktorů. Investory stavby budou dceřiné společnosti ČEZu. Jak...

Jakub Maščuch: Energie budoucnosti. Která cesta je ta správná a udržitelná? (Video)

11.7.2019

Radiožurnál navštívil v rámci magazínu Experiment Speciál CAMP. V pražském Centru architektury a městského plánování jsme přivítali odborníky na téma bydlení, architektura a energetika. Pozvání přijal také Jakub Maščuch z Univerzitního centra...

Lidé mohou mít více než jedno stavební spoření. Celkový státní příspěvek však může dosahovat jen do výše 2 000 korun

10.7.2019

Jednou ze známých výhod stavebního spoření je státní příspěvek. Ten nyní představuje až 2 000 korun a počítá se jako 10 % z roční naspořené částky. Na co má však klient nárok, když spoří na více než jedné smlouvě? Mohou nastat situace, kdy klient...

Hypotéka na rekonstrukci – peníze „zpětně“ i předem

9.7.2019

Rekonstrukci nemovitosti můžete financovat z hypotéky hned dvojím způsobem. V tom první, méně častém, provede majitel nemovitosti rekonstrukci z vlastních úspor s tím, že následně požádá o hypotéku, kdy mu banka proplatí investované peníze zpětně.

Hypotéka na mateřské v roce 2019, jaké jsou možnosti?

8.7.2019

Příchod potomka na svět znamená pokles příjmů domácnosti a zároveň zhoršenou výchozí podmínku při vyjednávání s bankami o poskytnutí hypotečního úvěru. Pokud jste v situaci, kdy o úvěr na nové bydlení žádáte v době, kdy jeden z partnerů pobírá rodičovský.

Centrum Nového Žižkova: rozvlněné věže s velkým parkem namísto Mordoru

7.7.2019

Unikátní stavba typická hravým rozvlněným designem, která však v sobě skrývá nečekané technické řešení. To je projekt Evy Jiřičné a jejího pražského ateliéru AI Design. Projekt zvítězil v mezinárodní architektonické soutěži na komplex rezidenčních staveb.

Předhypoteční úvěr – kdy přijde vhod a jaké jsou jeho alternativy?

4.7.2019

Hypoteční banky reagovaly tzv. předhypotečním úvěrem na situaci, kdy žadatelé o hypotéku nebyli schopni po určitou dobu ručit nemovitostí. Typicky se jednalo o koupi městského bytu či podílu v bytovém družstvu s následným převodem do osobního...