Financování bydlení, hypotéky, stavební spoření, stránka 430

Financování bydlení zvažuje každý, kdo si chce pořídit byt, dům, nebo pozemek. V dnešní době je nejčastějším řešením hypotéka spolu s vlastními prostředky. Stále oblíbené je take stavební spoření, které se dá použít i na vybavení domácnosti. Hypotéční úvěr je v dnešní době výhodný i proto, že jsou nízké hypotéční sazby a je možné zvolit délku fixace.

Jak přežít léto v paneláku? Pomoct může správně vybavený balkon a venkovní úpravy

25.6.2019

Byty v panelových domech představují téměř třetinu veškerého bytového fondu v České republice. S létem a rostoucími teplotami přichází pro obyvatele těchto bytů období neúnosných veder v přehřátých panelech.

ČNB: Představa, že si mladí budou moci brát 100% hypotéky, je zavádějící (Video)

24.6.2019

Novela zákona o ČNB, která nyní čeká na projednání v Poslanecké sněmovně, má zavést také mírnější kritéria při posuzování hypoték pro lidi do 36 let. Z toho však dnes nelze vyvozovat, že si mladí budou moci brát 100procentní hypotéky. „Není jasné,...

Nedělejte tyto chyby při žádosti o hypotéku na pronájem

24.6.2019

Získat úvěr na nemovitost na pronájem je dnes velmi snadné, úrokové sazby nízké a vidiny snadného výdělku obrovské. Pokud si však na koupi nemovitosti půjčujete, mohou se Vám silně vymstít níže uvedené chyby.

Chcete žádat o hypotéku na pozemek? Toto budou banky chtít vědět

23.6.2019

Informace z územního plánu Hypotéku lze získat pouze na pozemek určený k rezidenční výstavbě, tj. pokud má aktuálně pozemek statut orné půdy, sadu apod., nelze účelovou hypotéku na tento pozemek získat.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domyRoste počet dlouhodobých fixací u hypoték. Jsou výhodnější pro klienty i pro banky

21.6.2019

Nový úrok a fixace. To jsou letos jedny z nejskloňovanějších pojmů na hypotečním trhu. Přestože banky do konce dubna evidovaly jen 22 tisíc žá dost í o novou hypotéku, musí ve velkém řešit refixace a refinancování .

Chalupu má každý šestý Čech, za její údržbu utrácí minimálně

21.6.2019

Čtyři z deseti chalupářů se o veškeré opravy postarají sami. I díky tomu jsou náklady Čechů na údržbu jejich rekreačních nemovitostí v průměru jen kolem 14 000 korun ročně...
Letní zahrada: užijte na zahradě jídlo, relax, hudbu i kino

20.6.2019

Kdo by nechtěl v krásném letním počasí trávit čas na čerstvém vzduchu. Zahrady, zahrádky, terasy a balkóny přímo zvou k posezení. Máme pro vás několik tipů, které vám čas na vzduchu pomohou zpříjemnit.

Hypotéka na výstavbu – kromě těch standardních, počítejte ještě s těmito poplatky a náklady

20.6.2019

Kromě samotné úrokové sazby, při porovnán hypotéky na výstavbu je nutné vzít v potaz i jednotlivé poplatky. Jejich výše se může během fixace úrokové sazby (např. 5 let) vyšplhat do desítek tisíc korun.

Lidl a Kaufland díky dohodě s VW nabídne nabíjení elektromobilů

20.6.2019

Německá skupina Schwarz, coby vlastník obchodů Lidl a Kaufland, dále míří na motoristy. Poté, co jsme letos v únoru informovali o možnosti koupit si v Německu v Lidlu vůz Fiat 500 (více zde ), novinkou bude možnost si u supermarketů v Berlíně také dobít..

Cihly i práce dělníků stojí víc. Stavby budou dražší, varují experti

19.6.2019

Cihlářský svaz Čech a Moravy (CSČM) varuje všechny, kdo něco staví, aby byli připraveni sáhnout hlouběji do svých peněženek. Zvlášť cihly totiž výrazně zdražily a podobné je to i s platy dělníků.

Hypoteční trh zůstává paralyzovaný, letos se uzavřelo o deset tisíc úvěrů méně než loni

19.6.2019

Dění na českém hypoteční trhu je stále paralyzováno opakovanými zásahy České národní banky (ČNB). Nástup teplejšího počasí sice způsobil, že počet sjednaných hypotečních úvěrů v květnu podle ukazatele Fincentrum Hypoindex vzrostl meziměsíčně o 582 a...

České hypotéky dále zlevňují. Pokud Trump bude dále „hrotit“ obchodní válku, budou zlevňovat letos i nadále

19.6.2019

Průměrná sazba hypoték v ČR – Fincentrum Hypoindex – v květnu čtvrtý měsíc v řadě klesala. Hypotéky tak jsou nejlevnější od listopadu loňského roku. Jejich zlevňování mají na svědomí dvě klíčové příčiny.