Financování bydlení, hypotéky, stavební spoření, stránka 431

Financování bydlení zvažuje každý, kdo si chce pořídit byt, dům, nebo pozemek. V dnešní době je nejčastějším řešením hypotéka spolu s vlastními prostředky. Stále oblíbené je take stavební spoření, které se dá použít i na vybavení domácnosti. Hypotéční úvěr je v dnešní době výhodný i proto, že jsou nízké hypotéční sazby a je možné zvolit délku fixace.

I když je dovolená za rohem, nezapomeňte zabezpečit domov před zloději

18.6.2019

Kromě nakupování posledních nezbytností na cestu bychom před odjezdem neměli zapomínat ani na zabezpečení domu nebo bytu. Snížíme tak riziko, že po návratu z dovolené nás kromě povadlých květin přivítá i vykradená domácnost.

Energiewende v Německu – Rakousko a Švýcarsko musí řešit nestabilitu dodávek

18.6.2019

Jak pokračuje přechod Německa k obnovitelným zdrojům energie, země s ním sousedící pociťují negativní dopady odklonu od zdrojů s „garantovaným“ výkonem, kterými jaderné a uhelné elektrárny bezpochyby jsou.

Poplatek za zpracování hypotéky – v roce 2019 mu zvoní umíráček

18.6.2019

Silná konkurence na hypotečním trhu tlačí dolů nejen úrokové sazby, ale i poplatky spojené s hypotékou. Zatímco ještě před pár lety bylo zcela „běžné“ platit na tomto poplatku i více než 10 000 Kč, dnes se s ním setkáte méně často a pokud, již nebude...

Čtvrtinu domácností v Česku ohrožuje energetická chudoba, upozorňuje průzkum

18.6.2019

„Energetická chudoba se objevuje především tehdy, když má domácnost problém financovat vytápění obydlí na teplotu 18 až 21 °C, nicméně příjmy domácnosti nejsou jediným určujícím faktorem.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domyPodpora bydlení v praxi: vyšší daně i poplatky

18.6.2019

Politici na všech úrovních se předhání v nápadech, jak zlepšit dostupnost vlastního bydlení, která se kvůli paralyzovanému povolování nových staveb v poslední době výrazně zhoršila.

Kotlíkové dotace byly vyčerpány během minut!

17.6.2019

V pondělí 3. června v deset hodin dopoledne začal přijímat žádosti Středočeský kraj. „Během dvou minut jsme přijali 5610,“ řekla Helena Frintová ze Středočeského krajského úřadu. Tím byla prakticky vyčerpány alokované prostředky.
Česká rada pro šetrné budovy vznikla právě před 10 lety

14.6.2019

Dnes je tematický záběr diskuse o šetrném stavebnictví mnohem širší, a kromě energetické náročnosti se řeší také soulad budov s veřejným prostorem, zabírání orné půdy a tím větší důraz na využití brownfieldů, ale také kvalita vnitřního prostředí nebo...

Sucho českých zahrádkářů: nádrž na dešťovku už zvažuje pořídit skoro každý druhý

11.6.2019

Češi jsou národem zahrádkářů. Z průzkumu vyplývá, že o vlastní zahrádku se stará 62 % lidí. Více než třetina z nich (39 %) se ale v posledních letech v důsledku sucha potýká s nedostatkem vody.

Centrální bankéři jako hrobaři snů o vlastním bydlení?

11.6.2019

Centrální bankéři mají získat více pravomocí rozhodovat o tom, kdo má právo získat hypotéku a pořídit si tak svůj vysněný byt či dům. Umožňuje to novela zákona o České národní bance (ČNB), kterou tento týden schválila vláda.

Jak správně počítat cenu hypotéky?

11.6.2019

Porovnávání výhodnosti hypoték pouze na základě úrokové sazby se Vám může pořádně prodražit. Splátky úroků z hypotéky jsou sice významným výdajem, ne však jediným výdajem spojeným s hypotečním úvěrem.

ČNB bude ze zákona určovat pravidla hypoték, schválila vláda

10.6.2019

Česká národní banka zřejmě bude moci ze zákona určovat parametry úvěrů na bydlení. Novelu zákona o ČNB dnes schválila vláda. Na twitteru o tom informoval tiskový odbor vlády.

Pokles ceny nemovitosti – jaký vliv má na hypotéku?

10.6.2019

Maximální výše hypotéky je, mimo jiné, omezena i poměrem výše nesplacené části hypotéky k ceně nemovitosti poskytnuté do zástavy, tzv. ukazatel LTV. Každá úvěrová smlouva pak obsahuje doložku o tom, že dlužník je povinen banku informovat o okolnostech,...