Financování bydlení, hypotéky, stavební spoření, stránka 436

Financování bydlení zvažuje každý, kdo si chce pořídit byt, dům, nebo pozemek. V dnešní době je nejčastějším řešením hypotéka spolu s vlastními prostředky. Stále oblíbené je take stavební spoření, které se dá použít i na vybavení domácnosti. Hypotéční úvěr je v dnešní době výhodný i proto, že jsou nízké hypotéční sazby a je možné zvolit délku fixace.

Češi jsou se současným bydlením spokojení, přesto se chce 40 % stěhovat

30.1.2020

Podle aktuálního průzkumu společnosti Wüstenrot vyhovuje současné bydlení 78 % Čechů. I přesto se ale poohlížejí po novém a stěhovat se do pěti let má v plánu každý pátý. A důvod? Chtějí žít sami ve vlastním, s partnery, nebo na klidnějším místě.

Po nepokojích v Chile se „zelené“ investice rychle vrací na strmou růstovou křivku

30.1.2020

A Chilská vláda byla v prosinci loňského roku nucena vzdát se pořádání konference OSN o změně klimatu (COP 25), poté co se rozšířily protesty proti nárůstu životních nákladů. Panovaly otazníky, jak se nepokoje a politika na ně reflektující odrazí v...

Spotřeba vody a její měření: vodoměry od počátku 19. století k internetu věcí

29.1.2020

Dálkový odečet vody bez nutnosti vstupu do bytu či sledování spotřeby v reálném čase. To jsou zatím poslední výdobytky systémů pro měření spotřeby vody. Toto odvětví však prošlo bohatým historickým vývojem, do kterého se zapsal mimo jiné i slavný Michael.

Budoucnost české energetiky (video)

29.1.2020

O budoucnosti české energetiky v úterý jednalo na osmnáct významných osobností reprezentujících státní správu, města a obce i významné firmy. Konference zaměřená na inovace v udržitelné energetice se zúčastnil i místopředseda vlády a ministr průmyslu a...


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domyHypotéky v lednu zdražilo už 5 bank. A další se chtějí přidat

27.1.2020

Zatímco většina roku 2019 se nesla v duchu zlevňování hypoték, v posledních týdnech je vše jinak. Už v prosinci zvýšilo úrokové sazby 5 bank. A stejný počet se pustil do zdražování i v lednu.

Světlo ovlivňuje atmosféru: 3 tipy, jak si doma poradit s osvětlením

25.1.2020

Světlo je klíčovým prvkem každého interiéru, pokud je ho v místnosti nedostatek, ovlivňuje to nejen celkovou atmosféru prostoru, ale také naše zdraví. Hlavním zdrojem světla by mělo být denní osvětlení, které lze přivést do místností nejen okny, ale i...

Hypotéka pro jediného žadatele – jaká jsou její specifika?

25.1.2020

Počet žadatelů o hypotéku prokazující příjem má v očích banky nezanedbatelnou roli. Jaká specifika má žádost o hypotéku ze strany jednotlivce? Banky vám mohou měřit přísnějším metrem Situace, kdy splácení hypotéky závisí na jediném dlužníkovi, je pro...

Svá obydlí většinou přetápíme, ale také nás zajímají tepelná čerpadla

24.1.2020

Zima už je sice v plném proudu, ale teploty, na které jsme byli zvyklí před deseti lety, jsou zatím v nedohlednu. Přesto je mezi Čechy zvykem vytápět o pár stupňů celsia více než v zahraničí.

Legenda fotbalového free-stylu David Grubl má úspěch i v architektuře: video, vizualizace

24.1.2020

David Grubl tančí s míčem tak, že se kopaná stává uměleckým zážitkem. Ve fotbalovém volném stylu ostatně prorazil na mezinárodní scéně. Nyní překračuje tuzemské hranice také svojí architekturou – úspěchy mají například jeho návrhy sakrálních staveb.

Stavební spoření: O stavebko začněte pečovat už od ledna. Získáte víc

24.1.2020

Svátky jsou dávno za námi a rok 2020 nás vtáhl do každodenního dění. Je tedy nejlepší čas hledět dopředu. S tím souvisí i financování bydlení. Právě nyní je ta správná chvíle na založení stavebního spoření.

Šířící se nákaza koronavirem zlevní Čechům benzín i naftu. Ohnisko nákazy, město Wu-chan, větší než New York, už je v karanténě – a v chaosu

23.1.2020

Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu zvrátily předchozí zdražující tendenci a zlevnily. Už totiž plně absorbovaly více než osmiprocentní prosincové zdražení ropy na světových trzích.

Komentář: hypoteční trh byl loni ve stínu centrální banky

22.1.2020

Zmar a zkáza. Tak se dá hodnotit loňský rok z pohledu hypotečního trhu. Kvůli nesmyslným regulacím České národní banky (ČNB) z konce předminulého roku se počet uzavřených hypoték propadl o více než pětinu na 77 407 uzavřených smluv.

Pozvánka na konferenci „Stavby z přírodních materiálů 2020“ (Natural Homes Conference 2020)

22.1.2020

Baobaby z.s. pořádá pro všechny příznivce přírodního stavitelství, ekologických stavebních materiálů, úsporných technologií a permakultury již 7. ročník konference „Stavby z přírodních materiálů 2020“, která se koná 6.-8. 3.