Financování bydlení, hypotéky, stavební spoření, stránka 447

Financování bydlení zvažuje každý, kdo si chce pořídit byt, dům, nebo pozemek. V dnešní době je nejčastějším řešením hypotéka spolu s vlastními prostředky. Stále oblíbené je take stavební spoření, které se dá použít i na vybavení domácnosti. Hypotéční úvěr je v dnešní době výhodný i proto, že jsou nízké hypotéční sazby a je možné zvolit délku fixace.

Zateplujte svůj domov chytře! Tady dvojnásob platí pravidlo: dvakrát měř a jednou řež (audio)

8.5.2019

Karel Dutka, odborník na minerální izolace, v naší radioporadně na téma: Jak zateplit dům? Nejčastějších chyb při zateplování fasády - jak jim předcházet a jak je řešit.

Deloitte: Nové byty v Praze na konci února zdražily o 12,6 pct

8.5.2019

Průměrná nabídková cena volných nových bytů v Praze na konci února meziročně vzrostla o 12,6 procenta na 107.900 korun za metr čtvereční. Tempo růstu bylo nejvyšší od října 2017.

Kdy se vyplatí mimořádná splátka hypotéky?

7.5.2019

S průměrnou úrokovou sazbou 2,90 % a akčními nabídkami začínajícími na 2,19 %, ceny hypoték se jen horko těžko drží nad úrovní inflace. Zároveň, díky státním příspěvkům na produktech jako jsou důchodové spoření či stavební spoření, volné finanční...

Stavba roku Libereckého kraje 2019 - Soutěž Karla Hubáčka

6.5.2019

Do 31. května 2019 do 12:00 hodin je stále možno na podatelně KÚ podat přihlášku do Soutěže Karla Hubáčka – Stavba roku Libereckého kraje 2019. Bližší informace k soutěži včetně přihlášek jsou uvedeny na webu www.stavbaroku.lk


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domyRusnok (ČNB): Měly by se zdanit spekulativní byty. Malou daň by mělo jen trvalé bydliště a dále by už daň rostla

5.5.2019

Guvernér ČNB Jiří Rusnok komentoval o víkendu myšlenku zdanění spekulativních bytů v tom smyslu, že takové zdanění by bylo jistě žádoucí a s velkou pravděpodobností by výrazným způsobem přispělo k řešení problematického vývoje realitního trhu v ČR.

Na podobu obytného prostoru se vyplatí nahlížet komplexně

2.5.2019

Ceny nemovitostí jsou v současné době vysoké a podmínky pro získání hypotéky se stále zpřísňují. Lidé tak při pořizování nového bydlení i rekonstrukcích pečlivě zvažují všechny náklady.

Sen o vlastním bydlení se zase vzdaluje, ČNB zvýšila úrokové sazby, hypotéky podraží

2.5.2019

Hypoteční trh nezažívá zrovna šťastné období. Opakované zásahy České národní banky (ČNB) ho sráží dolů. Další špatná zpráva pro zájemce o vlastní bydlení financované prostřednictvím hypotéky, přišla dnes, kdy bankovní rada ČNB zvýšila základní úrokové...

Své rodiče vídáme často, s chodem domácnosti jim ale většinou nepomáháme

2.5.2019

Více než polovina Čechů chodí na návštěvu ke svým rodičům alespoň jednou za dva týdny. S údržbou jejich domů či bytů jim ale pomáhá jen každý třetí. Finančně svým rodičům, jestliže už s nimi nesdílíme společnou domácnost, na bydlení přispíváme jen...

Změna dlužníků hypotéky – kdy je možná a na kolik vyjde?

30.4.2019

Změnu dlužníků hypotéky je možné provést „pouhým“ dodatkem hypotéky. Aby k ní mohlo dojít, je nutné aby: - noví dlužníci dosahovali dostatečně vysokých a stabilních příjmů, - noví dlužníci byli spolehliví, tj.

Změna zástavy hypotéky v roce 2019 – kdy a za kolik?

29.4.2019

Změnila se ve Všem životě finanční či rodinná situace a potřebujete u hypotéky změnit nemovitost či nemovitosti, které jste dali bance do zástavy? Je to možné, níže se dozvíte, jaké jsou podmínky.

5 praktických tipů, jak připravit dům na letní sezónu

27.4.2019

Zima je za námi a my se můžeme konečně na plno vrhnout do zvelebování našich domovů. Co všechno je dobré udělat ještě před začátkem horkých pozdně jarních a letních dnů? Důležitá je hlavně kontrola všech částí domu a oprava drobných poškození – ať už jde.

Špatné umístění či nevhodná dlažba: vyhněte se chybám při výstavbě terasy

26.4.2019

Jaro už je v plném proudu, teploty stoupají a sluneční paprsky nás lákají, abychom trávili co nejvíce času venku. Pokud se ovšem chcete slunit na dokonalé terase, je potřeba připomenout si pár bodů, na které je třeba myslet, než se do její výstavby...

Češi a Slováci při výběru kuchyně průměrně utratí 85 tisíc Kč

25.4.2019

Před deseti lety dávali Češi a Slováci přednost spíše levnějším kuchyním se základní výbavou, dnes však investují do kvalitnějších materiálů a moderního vybavení, jež jim usnadní a zpříjemní veškerou činnost v kuchyni.