Financování bydlení, hypotéky, stavební spoření, stránka 448

Financování bydlení zvažuje každý, kdo si chce pořídit byt, dům, nebo pozemek. V dnešní době je nejčastějším řešením hypotéka spolu s vlastními prostředky. Stále oblíbené je take stavební spoření, které se dá použít i na vybavení domácnosti. Hypotéční úvěr je v dnešní době výhodný i proto, že jsou nízké hypotéční sazby a je možné zvolit délku fixace.

10 nejčastějších otázek a mýtů o kotlíkových dotacích

24.4.2019

Kotlíkové dotace letos vstoupily do třetí, poslední vlny. Protože se však podmínky pro kotlíkové dotace opět změnily, není od věci si zopakovat základní informace a vyvrátit několik mýtů, které kolem „kotlíkovek“ kolují.

Daň z nemovitosti nezvedejme, ale zrušme

23.4.2019

Daň z nemovitosti je jednou z nejviditelnějších nespravedlností českého daňového systému. Majitel nemovitosti, který si ji koupil ze svého velmi vysoce zdaněného příjmu a často zaplatil též daň z nabytí nemovitých věcí, musí každoročně odvádět určitý...

Historie garáže: vznikla kvůli zápachu koní, součástí rodinných domů se stala po válce

23.4.2019

Garáže slouží především jako bezpečné místo pro zaparkování vozu, čím dál častěji zde však uživatelé skladují i například kola, lyže a řady dalších věcí, které by v domě či bytě zbytečně zabíraly místo.

Kotlíkové dotace v roce 2019 – poprvé bez příspěvku na kotle na tuhá paliva

21.4.2019

Výroba tepla pro rezidenční budovy je jedním z nejvýznamnějších zdrojů emisí skleníkových plynů, kdy ve velkých městech tento podíl činí až 40 % veškerých emisí. Zároveň, účty za teplo jsou významnou položkou rodinných rozpočtů.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domyNejvětší znečišťovatel ovzduší v EU jako příklad úspěšného přechodu k obnovitelným zdrojům?

19.4.2019

Kdo jiný by měl být pionýrem v přesunu k obnovitelným zdrojům než největší znečišťovatel ovzduší a nejbohatší ekonomika EU? Německo hraje ve hře „na zelené energie“ hned několik důležitých rolí.

Úroky hypoték klesají, limitem je nedostatek vlastních zdrojů. Mladým snad stát pomůže, a co další skupiny?

18.4.2019

Snadnější přístup k hypotékám než ostatní žadatelé by mohli získat mladí Češi do 36 let. Na pořízení vlastního bydlení by si mohli půjčit až sto procent hodnoty nemovitosti a stačily by jim k tomu nižší příjmy.

WindEurope: Investice do větrné energie v Evropě roce 2021 přesáhnou 100 miliard eur

18.4.2019

Investice do větrné energie v Evropě by se měly v příštích třech letech dál zvyšovat na nové rekordy a v roce 2021 přesáhnout 100 miliard eur (2,6 bilionu Kč).

Proč klesají sazby z hypoték

18.4.2019

Objem nových hypoték počítaný portálem hypoindex.cz meziročně klesl o 23 %. To je hodně, ale přece jen méně než v prvních dvou letošních měsících (-34 %, -32 %). Efekt předzásobení (které proběhlo v druhé polovině loňského roku jako příprava na nové...

7 rad pro alergika v ložnici

17.4.2019

Pylová sezóna pomalu začíná. Pokud se vám večer hůř usíná třeba kvůli ucpanému nosu nebo svědění pokožky, nastal čas na změnu a vypuzení alergenů z ložnice. Nejen pyly způsobují alergii.

Průměrná sazba hypoték v březnu klesla na 2,9 procenta

17.4.2019

Průměrná úroková sazba hypoték v březnu klesla na 2,90 procenta z únorových 2,99 procenta. Je to největší meziměsíční propad od března roku 2015. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu.

Prestižní nizozemské studio představí potřebnou inspiraci pro funkční dopravní infrastrukturu

16.4.2019

Galerie Jaroslava Fragnera bude od 17. dubna prezentovat práce renomovaného nizozemského studia Benthem Crouwel Architects, které patří k mezinárodně respektovaným odborníkům na veřejné stavby i městské plánování.

Malé obce "stárnou", lákají proto nové obyvatele na obecní pozemky

15.4.2019

Růst cen nemovitostí v posledních letech způsobuje, že se stále více lidí poohlíží po levnějším bydlení mimo velká města. Tento jev ještě zesílil poté, co Česká národní banka zpřísnila podmínky pro poskytování hypotečních úvěrů.

Jarní trendy pro náš domov podle světových designérů

13.4.2019

Domov jako oáza klidu, návrat k přírodě a ekologii či k nostalgii starých časů, ale i hravost a elektrizující barvy. To vše přinesl letošní Heimtextil – největší textilní veletrh na světě, který každoročně představuje světové trendy v bydlení a designu...