Financování bydlení, hypotéky, stavební spoření, stránka 448

Financování bydlení zvažuje každý, kdo si chce pořídit byt, dům, nebo pozemek. V dnešní době je nejčastějším řešením hypotéka spolu s vlastními prostředky. Stále oblíbené je take stavební spoření, které se dá použít i na vybavení domácnosti. Hypotéční úvěr je v dnešní době výhodný i proto, že jsou nízké hypotéční sazby a je možné zvolit délku fixace.

Voda zdraží v roce 2020 nejvíc za několik let. Zdražení čeká větší i menší města, lidé připlatí až 1000 Kč navíc.

13.12.2019

České domácnosti čeká největší zdražení vody za posledních několik let. Po novém roce stoupne cena vodněho a stočného v některých městech až o 12 procent. A to může znamenat pro běžnou rodinu ročně až tisíc korun navíc.

Lídři EU se shodli na uhlíkové neutralitě. Polsko si zařídilo výjimku

13.12.2019

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se v noci na pátek na summitu Evropské rady shodli na uhlíkové neutralitě. A to do roku 2050. Premiér Andrej Babiš přitom původně hrozil zablokováním hlasování. Nakonec ale souhlasil.

Centropol: Zákazník je středobodem našeho zájmu

13.12.2019

Posílení ochrany spotřebitelů je cílem Deklarace dodavatelů elektřiny a plynu, na jejíž finální podobě se před pár dny dohodli klíčoví dodavatelé energií s ministerstvem průmyslu a obchodu, Svazem obchodu a cestovního ruchu, Energetickým regulačním...

Do roku 2030 zanikne v evropských uhelných regionech 160 tisíc pracovních míst, těžbu tlumí i Česko

13.12.2019

Důraz na ekologii i nízká efektivita starých hnědouhelných elektráren v Evropě postupně tlumí uhelnou energetiku. Mezi lety 1990 a 2017 spotřeba uhlí v zemích dnešní osmadvacítky poklesla podle Eurostatu z 1,3 miliardy tun na 678 milionů tun.


Fotogalerie: Stavba svépomocí, Rodinné domy



Zákon o regulaci makléřů nebude mít dostatečný efekt, chybí dozorový orgán

12.12.2019

Důležitý zákon, který ovlivní domácí realitní trh, jde do finále. Vstoupit v platnost by měl začátkem nového roku a nastavit má podmínky pro činnost makléřů. „Současná podoba regulace nebude mít takový efekt.

Věno i výbavu berou Češi stále vážně, zjistil průzkum

10.12.2019

Tradice chystání výbavy u nás stále není přežitek. Téměř 64 % Čechů vybavili jejich rodiče do života materiálním, finančním nebo jiným způsobem. Forma výbav se sice mění, ale úmysl zůstává.

Tři otázky i odpovědi na téma: jak hospodařit s teplem

10.12.2019

Vliv na spotřebu energií využitých na topení má i teplota nastavená v bytě a způsob, jak s ní nakládáte. V praxi to pak znamená, že spotřebu ovlivňuje nejen to, jak vysokou teplotu máte nastavenou, ale také intenzita větrání a další tepelné ztráty.

3 tipy, jak jednoduše zvětšit malý byt

9.12.2019

Ceny bytů rok od roku rostou, mnoho z nás je tak nuceno bydlet v menším bytě, než bychom si přáli. Existuje však několik osvědčených fíglů, jak malý byt zvětšit. Samozřejmě těžko uděláte z garsonky byt o velikosti 3+1, ale pokud vsadíte na chytré optické.

Kde na Vás banka vydělá u hypotéky když ne na úrokové sazbě?

9.12.2019

Banky jsou si dobře vědomy toho, že drtivá část populace se při výběru hypotéky soustředí na výši úrokové sazby a fakt, jestli je jim banka schopna hypotéku vůbec poskytnout. A protože konkurence tlačí úrokové sazby nízko, je třeba hledat alternativní...

Bydlet ve vlastním nebo v pronajatém? Měsíční splátka hypotéky vyjde v průměru o 1 100 Kč méně než nájemné

6.12.2019

Podle aktuálních dat Srovnávače bydlení společnosti Wüstenrot je výhodnější platit měsíčně hypotéku, než platit nájem. A to dokonce v průměru o 1 138 korun. Výjimkou jsou Praha a Brno, kde měsíční splátka hypotéky mírně převyšuje pronájem.

Nejen nové stavby, ale i rekonstrukce čekají od ledna změny

5.12.2019

Od 1.ledna 2020 budou muset všechny domy, pro které je podána žádost o stavební povolení, splňovat nový energetický standard. Stále však panují nejasnosti o tom, jaký bude mít nová povinnost dopad a jak se bude dotýkat například rekonstrukcí rodinných...

Konec roku je za rohem, máte naspořeno na stavebku?

5.12.2019

Jednou z hlavních výhod stavebního spoření je státní podpora, která může dosáhnout až 2 000 Kč ročně. Pro její získání ale platí jistá pravidla. Třeba to, že klient za rok naspoří 20 000 Kč.

ČR jako účastník nemovitostní krize

4.12.2019

Příspěvek Mezinárodního měnového fondu je sice staršího data (říjnová publikace), i tak si ale zaslouží alespoň letmé povšimnutí. A to i z toho důvodu, že neopomíná zmínit Českou republiku.