Realitní poradna - dobrý den Chci se zeptat: 1. zda na základě darovací smlouvy musím platit nějakou daň nebo poplatek za ...

Otázka: dobrý den Chci se zeptat: 1. zda na základě darovací smlouvy musím platit nějakou daň nebo poplatek za přepis nemovitosti z otce na syna popř.manželé? 2.Musím mít znalecký posudek (odhad)nemovitosti? 3.Po přepisu nemovitosti na nového majitele jsou všechny movité(sekačky,nářadí, prostě vše v domě), nemovité věci (garáž) majetkem nového vlastníka? musí to být uveřejněno v darovací smlouvě? 4.Musí v darovací smlouvě být uveden i sourozenec nového vlastníka majetku pokud nějakého má - z pohledu dědictví, může sourozenec darovací smlouvu napadnout a nárokovat část majetku později?
 
Odpověď: Krásný den vážený pane,1. žádnou daň platit nebudete, neb se jedná o pokolení přímé a to je o daň oproštěno.2. Odhad je potřeba3. Ano - více Vám řekne právník a vše Vám k tomu o připraví4. Zrušit dar může jen dárce. Napadnout to může, ale jedná se o dar a ten je dáván ze svobodné vůle a za života.Přeji Vám krásný den.
Uveřejneno: 14. září 2012
Realitní poradna seznam otázek a odpovědí