KB připravila pro klienty flexibilní hypotéku s možností přerušení a změny výše měsíčních splátek

Vladimír Urbánek (Kurzy.cz), 24.04.2007

Komerční banka připravila pro klienty hypotéku s možností přerušení a změny výše měsíčních splátek

 

V Praze, 24. dubna 2007 – Komerční banka přichází na český trh hypotečních úvěrů s ojedinělou novinkou. Jako první banka v zemi nabídne svým klientům hypotéku s možností přerušení a změny výše měsíčních splátek. Výhod KB Flexibilní hypotéky budou moci klienti Komerční banky využívat již od 9. května 2007.

 

Významná konkurenční výhoda

 

Komerční banka je první bankou v České republice, která hypotéku s tak široce flexibilními parametry nabídne. „Očekáváme, že půjde o významnou konkurenční výhodu,“ říká výkonný ředitel pro marketing Komerční banky Zdeněk Mojžíšek.

 

Nabídka KB Flexibilní hypotéky umožní klientům pružně reagovat na změny finanční situace v průběhu doby splácení. „Nová hypotéka je určena například pro klienty, kterým je v zaměstnání zvýšena mzda. Prostřednictvím KB Flexibilní hypotéky mohou požádat o zvýšení měsíční splátky a hypotéku tak rychleji splatit. Jiní klienti mohou naopak požádat o snížení splátky. To platí například u žen, které odcházejí na mateřskou dovolenou a hospodaří s menším rodinným rozpočtem,“ vysvětluje přesněji možnosti využití KB Flexibilní hypotéky vedoucí marketingu pro retailové bankovnictví Komerční banky Monika Truchliková. 

 

Podmínky KB Flexibilní hypotéky

 

Možnost změny výše splátek nebo jejich přerušení musí splňovat určité podmínky. U snížení měsíční hypoteční splátky může jít například o maximálně 50 procent ze splátky sjednané při uzavření smlouvy o úvěru.

 

Podobné je to také u navýšení měsíční splátky. Zde může jít o navýšení až o 100 procent výše splátky sjednané při uzavření hypoteční smlouvy. U odkladu splátky má klient možnost vynechat až 3 po sobě jdoucí splátky bez jakékoli složité procedury.

 

Klienti Komerční banky mohou o změnu splátky nebo její odklad požádat po uplynutí 12 měsíců od uzavření smlouvy o úvěru. Změnu splátky je možné provést jednou ročně.

 

 

 

Klient má možnost změnit výši měsíční splátky a získat tím volné zdroje v případech nenadálých situací a změny v příjmech domácnosti. Může jít o nemoc, přechod do jiného zaměstnání, narození dítěte nebo prostě o splnění snu o velké dovolené bez nutnosti složitě řešit finanční situaci. Klienti Komerční banky tak dostávají ojedinělou možnost financovat svoje bydlení hypotečním úvěrem, který se přizpůsobí jejich aktuálním potřebám.

 

Nabídka odstartuje v květnu 2007

 

KB Flexibilní hypotéka od Komerční banky bude uvedena na trh 9. května 2007.

 

Marie Petrovová
Vedoucí Komunikace KB

 

Názory na článek  KB připravila pro klienty flexibilní hypotéku s možností přerušení a změny výše měsíčních splátek
Na dané téma nejsou žádné názory.
Známkuj

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem


Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie

Články Financování bydlení