Unica rozzářila hotel Alcron (31.7.2008)

Unica rozzářila hotel Alcron

 

Společnost Schneider Electric se podílela na rekonstrukci legendárního pražského hotelu Alcron. Pro vybavení hotelových pokojů si londýnská architektka a designérka Marie Vafiadis, která byla pověřena návrhem nových interiérů, vybrala vypínače a zásuvky Unica.

 

Praha, 29. 7. 2008 – Hotel Alcron, který je nyní součástí globální hotelové sítě Radisson SAS, se už od svého otevření v roce 1932 řadí k nejluxusnějším a nejstylovějším hotelům nejen v Praze, ale i v celé republice. Stavitel Alois Krofta uskutečnil svůj sen a vybudoval ve Štěpánské ulici špičkový hotel ve stylu art deco.

 

Tento styl byl ve velké míře zachován i po nynější rekonstrukci. Zároveň jej však architektka Marie Vafiadis zkombinovala s moderními prvky, které přispívají k pohodlí a dobrému pocitu hotelových hostí, protože nechtěla, aby měli pocit, že jsou v muzeu.

 

„Výběr všech stavebních materiálů, nábytku, ale i vypínačů a zásuvek byl velmi pečlivý, každý detail byl přísně posuzován. Proto nás velmi těší, že si architekta vybrala pro vybavení hotelových pokojů značku Unica,“ říká Jana Kaňovská ze společnosti Schneider Electric. Standardní hotelové pokoje jsou vybaveny řadou Unica Basic, která svým příjemným designem souzní s interiérem. „V pokojích vyšší kategorie se hosté setkají s variantou Unica Top v designu Cromo mat s kovovým krycím rámečkem, která přesně zapadá do materiálového pojetí stylu art deco,“ dodala Jana Kaňovská.

 

Pod taktovkou dvorní architektky Alcronu Marie Vafiadis dojde v blízké budoucnosti i k rekonstrukci a renovaci hotelové haly, dvou hotelových restaurací a baru. Zatím vše nasvědčuje tomu, že i tam hosté naleznou přístroje Unica.

 

Unica se díky své bohaté barevné i materiálové škále hodí nejen do luxusního hotelu, ale opravdu kamkoliv: do panelákového bytu, školy, kanceláře, rodinného domku či nemocničního oddělení (např. Základní škola v Příboře, dětská ambulance Nemocnice Na Homolce apod.). Vypínače a zásuvky Unica jsou dostupné v pěti designových variantách – Basic, Colors, Plus, Top a Allegro a jednom systémovém řešení Unica System. Každá z variant obsahuje několik desítek barevných kombinací, řada Top pak navíc unikátní spojení materiálů (masivní dřevo, kov).

 

Díky snadnému „upgrade“ řad bez nutnosti zásahu do elektrické instalace a širokému portfoliu přístrojů (vypínače, zásuvky, stmívače, meteostanice, termostaty, ovládače žaluzií apod.) je Unica opravdovým favoritem pro jakékoliv aplikace.

 

Profil společnosti Schneider Electric

 

Nadnárodní koncern Schneider Electric je jedním ze světových lídrů elektrotechnického průmyslu, orientuje se na expertní řešení pro ovládání energie. Společnost poskytuje řešení a služby v oblastech rozvodů elektrické energie, průmyslové automatizace a řízení, automatizace budov, napájení a chlazení kritických aplikací apod.

V oblasti domovních elektroinstalací je cílem společnosti Schneider Electric poskytnout konečnému uživateli maximální bezpečnost a komfort v každodenním životě. Proto nabídka firmy obsahuje domovní vypínače a zásuvky, přístroje pro ochranu obvodů proti zkratu a přetížení, ochranu osob před úrazem elektrickým proudem, ochranu majetku proti vzniku požáru a vlivu blesku. Společnost Schneider Electric rovněž dokáže zajistit úspory provozních nákladů, každodenní pohodlí a líbivý vzhled domovní elektroinstalace. V rámci moderních trendů směřujících k vybavení domů a bytů firma poskytuje nejnovější řešení rozvodu audia, videa a dat v domácnostech.

Celosvětová působnost:

·       120 000 zaměstnanců ve 102 zemích

·       200 výrobních závodů

·       obrat 17,3 mld. Eur v roce 2007

·       7 300 pracovníků ve výzkumných a vývojových centrech ve 25 zemích

 

Schneider Electric v ČR:

 

·       Schneider Electric, a. s., se zaměřuje na sériovou výrobu elektromechanických přístrojů určených především na světový trh.

·       Schneider Electric CZ, s. r. o., poskytuje v České republice komplexní integrovaná řešení pro rozvody elektrické energie a automatizaci, včetně expertního servisu, projektů řízení energetiky, školení apod.

·       Celkově 1150 zaměstnanců, obrat 5,642 mld. v roce 2007Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tiskové zprávy