Pokojové rostliny - Pokojové rostliny živé kameny

předchozí předchozí Fotogalerie Pokojové rostliny další další
Pokojové rostliny živé kameny
Pokojové rostliny živé kameny
celá hvězdycelá hvězdycelá hvězdycelá hvězdy1/2 hvězdy
známka: 4.55 / 11
Popis:
 Živé kameny jsou sukulenty, které vypadají jako oživlé oblázky. Jsou čeledi Aizoaceae, kosmatcovité a svůj původ mají v Jižní Africe. Živé kameny potřebují místo s jasným světlem. V zimě je udržujeme při teplotě 12 - 14°C, minimálně 10°C, a nezaléváme. V létě je nejlepší umístit je na venkovní stanoviště. Zaléváme je opatrně, z přebytku vody kořeny zahnívají a rostlina může odumřít.

Fotograf: Paula Hrešková.

Zařazeno: 15. srpen 2010 

Sdílejte fotku na sociálních sítích nebo emailem

Social icons

Články k tématu pokojové rostliny

Pokojové rostliny: jak pečovat o pokojovky v zimě

12.11.2021

Během vegetačního klidu rostlinám přehnaná péče spíše škodí, protože je aktivizuje a pudí k růstu. Odpočinek je důležitá součást jejich biorytmu a když jim jej dopřejete, budou mít více síly během následujícího růstového cyklu. V zimě rostliny ...

Pokojové rostliny: domov s rostlinami, oblíbené fíkovníky mnoha druhů

5.11.2021

Pokojové rostliny, které zkrášlují naše domovy mají různé nároky na pěstování. Mohou být nenáročné, je však dost i takových rostlin, které potřebují ke svému správnému růstu hodně naší starostlivosti a pozornosti.

Pokojové rostliny: domov s rostlinami a jejich vhodné umístění

23.10.2021

Pokojové rostliny vnímáme v našem domově jako něco samozřejmého. Aby rostliny co nejlépe prospívaly, musí být vhodně umístěné. Mikroklima v různém prostoru může vyhovovat jiné rostlině a jejím požadavkům na správný růst.

Pokojové rostliny: proměny domovů s rostlinami v průběhu staletí

20.10.2021

Bez pokojových rostlin si většina z nás nedovede představit svůj domov. Pomáhájí nám čistit i zvlhčovat vzduch, zkrášlují každý interiér. Je to kousek přírody v našich domácnostech.

Pokojové rostliny: pro zdraví i relaxaci

3.3.2021

Chvilka klidu, nádech a pak už jen odpočinek s čistou hlavou. Výborně to lze i mezi vlastními čtyřmi stěnami! Jak? Přineste si domů kousek přírody v podobě pokojových rostlin. Zelení spolubydlící prokazatelně dobře působí na naše tělo, mysl i duši.

Články k tématu pokojové rostliny