Investice do půdy čeká dobré zhodnocení
Vladimír Urbánek, 4.8.2008
Počet zájemců o investice do orné půdy meziročně stoupl o 25 procent. Ceny zemědělské půdy přitom dále porostou. V příštích pěti letech se odhaduje jejich nárůst až o třetinu.
Typickými zájemci o ornou půdu jsou především investoři, kteří s ní chtějí dále obchodovat. Stále častěji se objevují i tací, kteří ji vykupují jako předmět dlouhodobé investice.
Jsou velcí investoři, kteří skupují obrovské plochy - od 80 do 100 tisíc hektarů. Půdu, kterou dnes nakoupí za devět korun za metr čtvereční, za čtyři či pět let prodají za 40 korun. Tedy za čtyřnásobek částky, kterou do nákupu původně investovali.
Celou zprávu naleznete na serveru iHned.cz a to konkrétně ZDE
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Hodnocení článku
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Reality
- Český realitní trh v roce 2026: Regiony získávají náskok, Praha naráží na pomalé povolování - komentář
- Majitelé bytů v roce 2025 nejčastěji řešili klíče a poruchy spotřebičů
- Zlato poprvé nad 3000 Kč/g!
- DRFG vstupuje do regionu jihovýchodní Evropy. Získala dominantní chorvatské nákupní centrum ZTC Rijeka
- Růst stavebnictví stále zpomaluje, v listopadu se dařilo zahajovat stavbu nových bytů
- Na AFI Home Nová Elektra s téměř 300 nájemními byty zavlála glajcha