Wienerberger fórum nabídne odborníkům místo pro diskusi

Od ledna 2009 dostane odborná stavitelská veřejnost příležitost se setkávat v rámci nové diskusní platformy. Wienerberger fórum si klade za cíl odborníky z řad stavebních firem, architektů, projektantů či zaměstnanců stavebních úřadů nejen seznamovat s technickými řešeními detailů a postupů při výstavbě, ale především jim poskytnout prostor pro výměnu názorů a diskuzi. První ročník Wienerberger fóra s tématy statika stěn a stropů, akustika a tepelná technika proběhne v Ostravě (6. ledna), Brně (8. ledna), Hradci Králové (13. ledna), Českých Budějovicích (15. ledna), Praze (20. ledna) a v Ústí nad Labem (22. ledna).

           

Postavit dům tak, aby byl úsporný, pohodlný a splňoval veškerá zákazníkova očekávání, je poměrně náročné. „Nejedná se pouze o vypracování dílčích částí, ale zejména o jejich optimální spojení,“ říká ing. Roman Šulista ze společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, která je organizátorem celé akce. „Cíl Wienerberger fóra vidíme především v možnosti hledat společně s odborníky řešení pro praxi, která nabídnou splnění normových požadavků, a to za podmínky jejich snadné proveditelnosti a plné funkčnosti.“

 

Témata dle požadavků stavebníků

 

Tématy prvního fóra se stala statika stěn a stropů, akustika a tepelná technika.  Jedná se přitom o oblasti, jež patří k prioritám zájmů jak odborníků ve stavebnictví, tak samotných stavebníků.

Semináře, které jsou akreditovány v systému celoživotního vzdělávání ČKAIT, nabídnou posluchačům tyto konkrétní přednášky:

·                   Přesazení zdiva o více jak 1/6 tloušťky (řešení soklu).

·                   Vliv dispozičního uspořádání a konstrukčního systému na akustické vlastnosti objektů.

·                   Energetický průkaz budovy.

·                   Předpoklady, podmínky a možnosti projektu nízkoenergetického a pasivního domu z materiálu POROTHERM.

·                   Využití keramických stropů s členitým půdorysem – rohové balkony + okna bez sloupků.

Wienerberger fórum začíná vždy v 8 hod., jeho závěr je plánován na 14 hod. U všech  přednášek je počítáno i s prostorem pro následnou rozpravu.

„Vlastní lednová setkání považujeme za důležitý impuls k zahájení diskuse s odborníky z praxe,“ vysvětluje strategii Wienerberger fóra Roman Šulista. „Následně by měla debata pokračovat na webu www.wienerbergerFORUM.cz, jenž by se měl stát portálem pro sdílení názorů odborníků z jednotlivých oblastí. V dalších letech bychom pak právě z tohoto internetového fóra rádi čerpali témata pro další setkávání.“

 

Účast zdarma

 

Wienerberger fórum postupně proběhne v Ostravě (6. ledna), Brně (8. ledna), Hradci Králové (13. ledna), Českých Budějovicích (15. ledna), Praze (20. ledna) a v Ústí nad Labem (22. ledna). Semináře nabízejí omezený počet míst, účast je na nich zdarma. Kromě toho všichni akreditovaní účastníci získají instruktážní DVD s pracovními postupy zdění z broušených cihel, a to včetně technologie zdění bez malty DRYFIX, příručku pro projektanty – Katalog & průvodce sortimentem POROTHERM a další informační materiály a technické listy vybraného sortimentu společnosti Wienerberger.

 

Zájemci se mohou přihlásit prostřednictvím internetového formuláře na www.wienerbergerFORUM.cz či na www.wienerberger.cz. Přihlášku je možné odeslat také faxem na číslo 383 826 115 nebo poštou na adresu: Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., Plachého 388/28, 370 46 České Budějovice. V případě jakýchkoli dotazů je možné rovněž využít tel. kontakt: 844 111 123.

 Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tiskové zprávy