Česko je u Rusů na pátém místě v žebříčku investic do nemovitostí

MOSKVA (MEDIAFAX) - Rusové investovali v loňském roce do nemovitostí v zahraničí více než 11 miliard dolarů. Uvedl to v pondělí nezávislý informačně-analytický server o nemovitostech chelreal.ru s tím, že Česká republika byla v objemu ruských investic na pátém místě.
Nejvíce Rusové v roce 2009 investovali v Bulharsku, Španělsku, Turecku a Itálii.
Za těmito zeměmi pak následuje Česká republika, kde Rusové podle serveru realizovali pět procent všech zahraničních obchodů v realitách. Nejoblíbenějšími destinacemi zůstávají Karlovy Vary a Praha. Ruské realitní kanceláře se ale loni začaly více zajímat i o nemovitosti v královéhradeckém regionu.
Nárůst zájmu o Českou republiku byl patrný už ve druhém pololetí loňského roku. Kromě stagnace nebo poklesu cen nemovitostí je důvodem i změna zákona, která cizincům usnadňuje nákup nemovitostí v České republice.
Podle listopadové analýzy společnosti Miel Distant Property Management se o reality v Česku zajímají Rusové z různých socioekonomických skupin. Mladí Rusové berou nákup jako investici i jako možnost se v Česku usadit, získat trvalý pobyt a podnikat. Starší generace v Česku nakupuje reality také jako investici, ale zajímá je i možnost bydlení, přičemž oceňují vysokou úroveň lékařské péče.
Kromě obytných budov se Rusové zajímají o nákup hotelů, restaurací a objektů pro drobné podnikání.
Martin Carek, carek@mediafax.cz
Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem
Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografie
Články Reality
- Z industriálu na prestižní adresu. Galerie Pernerka přepisuje centrum Pardubic
- Zeitgeist zajistí správu dalšího projektu REICO Erste Asset Management. Residence Britská čtvrť nabídne 219 nových bytů k pronájmu
- Zlato: "Důvěra je efekt snížení složitosti."
- Kancelářské trhy ve střední a východní Evropě: Změny v poptávce, ekologické priority a nerovnoměrný růst
- Rodinné domy i veřejné budovy ze dřeva. Vše o trendech energeticky efektivních domů přinese FOR ARCH 2025
- Cenová dostupnost bydlení zůstává nadále omezená, ale regionálně značně heterogenní