Deset důvodů proč jít na Stavební veletrhy Brno

Jste odbornik ve stavebnictvi? Nebo typický český kutil, který staví nebo rekonstruuje dům? Zařizujete svůj dům, byt, chatu, chalupu? Zajimáte se jak změnit své bydlení? Potřebujete ušetřit na provozu svého domu či bytu? Pak jsou zde Stavební veletrhy Brno právě pro Vás, ve dnech 13. – 17. dubna! Letos poprvé spolu s nimi i veletrh interiéru a bydlení Mobitex. Chtete vědět, proč zde nesmíte chybět? Tady máte deset a jeden důvod k návštěvě veletrhu:

 

1. Jako odborník uvidíte ucelenou nabídku nových technologií a materiálů pro stavbu a stavění, jakou vůbec lze na jednom místě najít! Ať jde o systémy – počínaje zakládáním staveb, stavebními betony, stavební chemií, přes zdící materiály a otvorové výplně až po střechy. Samozřejmou součástí je pak i veškeré vybavení pro vnitřní prostory budov. Odborníka určitě zaujme i světová premiéra stroje na výrobu vertikálních třmínků SPIREX. (Pro ty méně informované jde o výrobu armatur pro železobetonové stavby.)

A kdo, co nebo kde bude prezentovat? Tak na to je plocha tohoto článku příliš malá. Ale přece jen – tradiční vystavovatelé pro zakládání staveb letos svoje stánky postavili v pav.V, betony a chemie v pavilonech A, kde naleznete i firmy se zdícími materiály jako je Xella, nebo Wieneberger. Střechy jsou soustředěny do prostoru pavilonu V.

 

2. Pro inspiraci naleznete na stáncích vystavovatelů novinky a trendy v jednotlivých oborech. Ať už jde o novinky v instalacích, nových oknech či dveřích, zabezpečení objektu nebo ve střešních krytinách... A kdo má dům se zahradou toho spolehlivě zaujmou věci týkající se zahradních úprav, zahradního nábytku nebo prvků pro design zahradní architektury z betonu nebo i ze dřeva.

 

3. Hledáte ten správný typ vytápění pro energetickou „soběstačnost“ domu? Nebo po možných formách úprav, abyste ušetřili náklady za spotřebovanou energii? Úspory energií jsou zvýrazněným tématem, které se prolíná doslova všemi obory veletrhu, od samotné stavby, provozu budov nebo i o možnostech získávání energií z alternativních zdrojů. Nabídky konkrétních řešeních naleznete na stáncích vystavovatelů Stavebních veletrhů Brno v celém veletržním areálu.

 

4. V neposlední řadě na veletrhu naleznete nové trendy ve vybavení koupelen. I v koupelně můžete samozřejmě ušetřit - minimalizovat spotřebu (energií i médií) v sociálních zařízeních nebo v celé koupelně. Nabídka sanity je soustředěna v pavilonu Z, kde naleznete vše: od trendových typů obkladů, celých koupelnových sestav až po jednotlivé komponenty: baterii, sprchový kout, vanu klasickou i hydromasážní, ale i sauny, které lze umístit i u vás doma...

 

5. Rekonstruujete?, Stavíte? Bezplatná odborná poradenská centra jsou tu pro Vás! Zde získáte zaručeně nezávislé odborné informace k optimálnímu pracovnímu postupu, používaným technologiím nebo materiálům. Na stáncích vystavovatelů pak naleznete konkrétní praktické řešení a odpovědi na Vaše otázky.

 

6. Opět po roce máte možnost poradit se a konzultovat své projekty nebo jen záměry se specialisty programu Zelená úsporám ze Státního fondu životního prostředí ČR, a to každý den veletrhu v pavilonu V, stánek č. 25.

 

7. Chcete, aby váš dům či byt byl skutečně odrazem vašeho stylu a vaší osobnosti? Pak určitě využijte poradenského centra bytových architektů v pavilonu G1! Ti Vám pomohou s realizací Vašich představ do konkrétního návrhu vybavení. Pro rady si budete moci zajít například k Robertu R. Dvořákovi, E. Janderové nebo V. Sinajkemu či A. Gheorgovi. Moderní design – to není jen návod jak jednotlivé díly nábytku vypadají „pro oko“, ale také jakou mají ergonomii a funkčnost. O tom vás ale přesvědčí expozice prestižních nábytkářských firem jako je TON, Koryna, Jitona, In Elis Hon a řady dalších..

 

8. Zajímavé odborné doprovodné konference a semináře, například Mosty 2010 nebo konferenece PPP ano či ne? A mnohá další zajímavá témata doprovodného programu vám bez dalších nákladů poskytnou nejaktuálnější informace o dané problematice. Pokrývají prakticky veškeré klíčové oblasti stavebnictví jak „praktického“, tak i související legislativy. Letos navíc bude zvýrazněn motiv úspory energií na konferenci Energie pro budoucnost. Konference je zaměřena na malé, distribuované zdroje energie (solární, malé vodní, větrné, kombinovanou výroba tepla a el. energie z biomasy). Ucelený přehled doprovodného programu naleznete na www.stavebniveletrhybrno.cz

 

9. Zajimáte se, jak zakomponovat nejnovější high technologie obrazové a zvukové techniky do vašich domácností? Přijďte se přesvědčit, že elektronika je plnohodnotnou součástí moderního interiéru, a je třeba ji řešit v kontextu s návrhem celého prostoru, nábytku především. V rámci projektu Technologie a designe v pavilonu G2 naleznete jedenáct vzorových aplikací užití technologie a designu.

 

10. Chcete stavět, ale chybí vám vize? Přijďte se inspirovat do Národního stavebnícho centra EDEN, kde načerpáte inspiraci, jak také může vypadat dům. Naleznete zde 20 kompletních domů včetně vybavení. Navíc – v prostorách vzorkovny můžete na aktuálně instalované výstavě porovnat, jak jsme se zachovali k některým industriálním stavbám z minulosti.

 

Ani tento výčet vás nepřesvědčil? Tak dobrá, je tu ještě přinejmenším jeden závažný argument: každý z návštěvníků se můze zúčastnit soutěže jak o střechu Tondach (v hodnotě 100 000 ), tak i o vybavení obývacího pokoje! A to už jsou nějaké výhry!

 

Sečteno a podtrženo: To vše – znalosti, poznatky, inspiraci i značnou výherní prémii – můžete získat za jednu návštěvu! A pozor, pokud se zaregistrujete na stránkách www.stavebniveletrhybrno.cz získáte vstupenku na veletrh se slevou 50 %.

 

Stavební veletrhy Brno a veletrh bydlení MOBITEX jsou pro vás otevřeny od úterý 13. 4. do soboty 17. 4., každý den od 9 do 18 hodin. V sobotu 17. dubna pouze do 17.00. Více informací naleznete na www.stavebniveletrhybrno.cz

 Názory na článek
Na dané téma nejsou žádné názory.

Sdílejte článek na sociálních sítích nebo emailem

Social icons
Hodnocení článku

Fotogalerie na bydlet.cz, nejlépe hodnocené fotografieČlánky Tiskové zprávy